İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Hesabıma Kim Baktı?

instagram-hesabima-kim-bakti-41

Instagram kullanıcılarının birçoğu acaba “Instagram hesabıma kim baktı?” diye merak eder. Özellikle de yeni biten bir ilişkiniz varsa ya da küs olduğunuz bir yakınınız bulunuyorsa, bu soru sizin de aklınızdan geçmiştir. Bu yazımızda Instagram profilimize bakanları görmemizin mümkün olup olmadığını konuşacağız.

Instagram, kullanıcılarının gizliliğine ve güvenliğine önem veren bir sosyal medya uygulamasıdır. Kurulduğu günden bu yana yaptığı tüm güncellemelerde de gizliliğe verdiği önemi kanıtlamıştır. Gizli hesap kullanma, rahatsız eden kişileri engelleme, yorumları kısıtlama gibi birçok özelliği kullanıcılarının kendilerini daha rahat hissetmesi içindir. Bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılar Instagram profiline kimlerin baktığını da bilmek istemektedir.

Instagram Hesabıma Bakanları Görmek Mümkün mü?

Bu sorunun yanıtı ne yazık ki olumsuzdur. Instagram hesabınıza bakanları görmek istiyorsanız, bu mümkün değildir. Instagram’ın sizin gizliliğinize verdiği önemi diğer tüm kullanıcılarına da uyguladığını unutmayın. Bu nedenle hiç kimse Instagram hesabına bakanları göremez. Yeni bir güncelleme ile de bu özelliğin gelmesi mümkün görünmüyor.

“Instagram hesabıma kim baktı?” diye arama yaptığınız zaman, arama sonuçlarında karşınıza bazı uygulamalar ya da web siteleri çıkacaktır. Bu tarz 3. parti uygulamalar ve web siteleri, Instagram profilinize bakanları görmenizi sağlayacaklarını iddia ederler. Ancak durum sandığınız gibi masum bir eylem değildir.

Instagram Hesabıma Kim Baktı Uygulaması Güvenli midir?

Instagram hesabınıza kimlerin baktığını size göstereceğini iddia eden uygulamalar ve web siteleri güvenli değildir. Siz bu tarz bir uygulamayı indirip uygulamaya giriş yapmak istediğinizde, sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi isteyecektir. Aynı şekilde bu tarz web siteleri de Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyip siteye giriş yapmanızı sağlar.

Instagram şifreniz size özel bir şifredir, herhangi bir kişi ya da uygulama ile paylaşmamalısınız. Instagram şifrenizi sadece Instagram uygulamasına giriş yaparken yazabilirsiniz, diğer tüm platformlarda kullanmanız sakıncalıdır.

Instagram şifreniz ile bu uygulama ve web sitelerine giriş yaptığınızda bazı reklamlar ya da isteklerle de karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin, sizden bir anket doldurmanızı istiyorlar ve siz farkında olmadan bazı kişisel bilgilerinizi de paylaşıyorsunuz. Bazen de karşınıza çıkan bir reklamı tıklamadığınız sürece web sitesini kullanamadığınızı göreceksiniz. Instagram profilime kimler baktı amacıyla giriş yaptığınız için karşınıza bir liste çıkacağını düşünüyorsunuz. Bu nedenle de gösterilen her reklama tıklayıp siteye ulaşmaya çalışırsınız. Ancak bu reklamlar ya da anketler nedeniyle kişisel bilgileriniz kullanılıp banka hesaplarınız dahi çalınabilir. Dikkatli olmalısınız!

Diyelim ki karşınıza Instagram profilinize bakanlar diye bir liste çıktı. Bu listeye asla güvenmeyin, Instagram hiçbir kullanıcının gizliliğini ihlal etmez. Size gösterilen liste tamamen uydurma, rastgele seçilmiş isimlerden oluşturulmuştur. Çoğu zaman takip ettiklerinizi karşınıza çıkarmaktadır.

Instagram hesabıma kim baktı uygulamaları ve web siteleri asla güvenli değildir. Bu tarz uygulama ve sitelere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Eğer bu uygulamalardan birini kullanırsanız ya da web sitelerden birine şifreniz ile giriş yaparsanız karşılaşacağınız olumsuz durumlar şunlar olacaktır:

  • Instagram hesabınız çalınabilir
  • Gönderilerinizin tamamı silinebilir
  • Instagram hesabınızdan sizinle ilgisi olmayan yüz kızartıcı paylaşımlar ya da yorumlar yapılabilir
  • Tanımadığınız ve ilginizin olmadığı çok sayıda hesabı takip etmeye başlayabilirsiniz
  • Instagram hesabınızdan farklı hesaplara beğeni yapılabilir
  • Instagram hesabınızdan kural ihlali yapılabilir ve hesabınız kapatılabilir.

Yukarıdaki durumlardan birini dahi yaşamak istemezsiniz. Özellikle de uzun yıllardır aynı hesabı kullanıyorsanız ve takipçi sayınız çok fazla ise Instagram hesabınızı riske atmamalısınız. Yıllarca emek vererek büyüttüğünüz hesabınızın bir anda yok olduğunu görmek sizi üzecektir. Üstelik hesabınız kapanırsa geri açmanız da mümkün değildir.

Instagram hesabıma kim baktı diye endişe ediyorsanız eğer hesabınızı herkese açık hesap olarak kullanmamanızı tavsiye ederiz. Gizli hesap kullandığınız takdirde sadece sizi takip eden kişiler hesabınızda neler paylaştığınızı görebilir. Eğer sadece belli kişilerin hesabınızı görmesini istemiyorsanız da o hesapları engelleyerek içinizi rahatlatabilirsiniz. Ama endişe ettiğiniz hesapların yine de profilinize girip bakabileceğini unutmayın. Günümüzde hemen hemen herkesin birden fazla Instagram hesabı bulunuyor. Siz engelleseniz de diğer fake hesaplarından profilinize bakabilirler.

Instagram hesabıma kim baktı endişeniz varsa ya da Instagram profilinize kimlerin baktığını merak ediyorsanız bunun bir yöntemi yok. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, profilinize bakanları gösteren uygulamalara da itibar etmeyiniz.

Son Yazılar