İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

instagram-hesabi-nasil-acilir-30

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da hesap nasıl açılır, Instagram hesap kurma nasıl yapılıyor, Instagram hesabı açmak için neler gerekiyor? gibi sorularınız varsa bu yazımızı sizin için hazırladık.

Günden güne artan sosyal medya kullanımı nedeniyle hepimizin her uygulamada bir hesabı bulunuyor. Sosyal medya platformu Instagram ise pratik kullanımı sayesinde çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Üstelik sürekli kendini güncellemesi, yeni özellikler sunması da kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Instagram hesabınız yoksa ve Instagram hesabı nasıl açılır bilmiyorsanız adım adım size anlatacağız. Hem telefondan hem de bilgisayardan kullanacağınız Instagram’da hesap açma ya da Instagram hesap kurma işlemleri nasıl oluyor beraber inceleyelim.

“Instagram Hesap Aç” Nasıl Yapılıyor?

Instagram hesabınızı bilgisayardan ya da telefondan açabilirsiniz. Sonrasında da dilerseniz her iki cihazdan da giriş yapıp kullanabilirsiniz. “Instagram hesap aç” işlemleri telefonda ve bilgisayarda birbirine benziyor ancak farklılıklar da var. Bu nedenle biz her ikisini de anlatacağız.

Bilgisayarda Instagram Hesabı Açma

Instagram hesaplarımızı genelde telefondan kullanıyoruz ancak bilgisayardan da Instagram’a giriş yapmanız mümkün. Özellikle telefon kullanımı yasak olan bir yerde çalışıyorsanız ya da telefonunuz bozulduysa Instagram’a bilgisayardan da girebilirsiniz. Peki, Instagram’a bilgisayardan hesap açmak için neler yapmalıyız?

 • Öncelikle Instagram’a girmek için şu linkle tıklıyoruz:
 • Açılan sayfada sizden cep telefonu numarası veya e-posta adresi, ad soyad, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz istenecek. Bu bilgileri eksiksiz dolduruyoruz.
 • Kullanıcı adı seçerken dikkatli olmalısınız. Muhtemelen adınız ve soyadınızla uyumlu olan kullanıcı adlarının tamamı başka hesaplar tarafından kullanılıyordur. Aynı kullanıcı adını da alabilmeniz mümkün değil. Bu nedenle farklı kombinasyonlar deneyin, noktalama işaretleri ya da rakamlar kullanın. Seçtiğiniz kullanıcı adı daha önceden alınmışsa, kullanıcı adının yanında kırmızı çarpı işareti çıkar ve sizi uyarır.
 • Gerekli bilgileri girdikten sonra “Kaydol” butonuna tıklıyorsunuz.
 • Kaydolurken belirttiğiniz cep telefonu numarasına bir aktivasyon kodu geliyor ve sizden bu kodu girmeniz isteniyor. Telefonunuza gelen aktivasyon kodunu girip “Onayla” butonuna basıyorsunuz. Instagram hesabınız artık açıldı.
 • “Instagram’a kaydol” dediğiniz zaman bir diğer alternatifiniz daha var. Facebook hesabınızla da Instagram’a kaydolabilirsiniz. Facebook hesabınız varsa “Facebook ile giriş yap” seçeneğine tıkladığınız zaman Facebook hesabınız üzerinden kaydınız oluşturulur.

Instagram hesabınız açıldığında tanıdığınız kişileri aramak ve takip etmek isteyeceksiniz. Bunun için ara bölümüne isim soyisim yazarak arama yapabilirsiniz. Çoğu kişi isin soyisim kullanmadığı için bulmak da zorlanabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızın kullanıcı isimlerini öğrenip bu şekilde arama yapabilirsiniz.

Aradığınız kişinin profilini bulduğunuza eminseniz “Takip Et” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Eğer gizli hesapsa karşı taraf sizin takip isteğinizi onayladıktan sonra onun paylaşımlarını görebilirsiniz. Herkese açık bir hesapsa direkt takip et demeniz yeterlidir, paylaşımları sizin ana sayfanıza düşecektir.

Tanıdığınız kişileri takip etmeye başladıkça Instagram size tanıyor olabileceğiniz kişileri de öneri olarak sunacaktır. Öneriler içerisinde kayıtlı olan telefon numaranızın rehberindeki kişiler de çıkar.

Ekranın sağ üst kısmında yuvarlak bir profil simgesi var. Buraya tıklayıp profilinize ve ayarlar bölümüne gidebilirsiniz. Profile gidip profil fotoğrafı ekleyerek hesabınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram hesabı açmak için izlemeniz gereken adımlar bunlardır. Oldukça kolay bir şekilde Instagram hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesabı Açma

Telefonunuzla Instagram hesabı açmak için öncelikle Instagram uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuz Android işletim sistemine sahipse Play Store’dan, iOS işletim sistemine sahipse de AppStore’dan Instagram uygulamasını indirmelisiniz. Instagram uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

 • Instagram uygulamasını açın, karşınıza çıkan ekranda “E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol” sekmesine tıklayın. Facebook hesabınız varsa “Facebook ile devam et” butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Telefon ya da e-posta bilgilerinizi girerek “İleri” sekmesine tıklayın.
 • Açılan ekranda ad soyad ve şifre bilgilerini gireceksiniz. Şifrenizin sonraki girişlerde hatırlanması için şifrenizi kaydedebilirsiniz. “Save Password” ya da “Şifreni kaydet” kutucuğunu işaretlerseniz şifreniz telefonunuza kaydedilir.
 • Instagram’da senkronize etme seçeneği bulunuyor. Dilerseniz bu özelliği kullanıp telefon rehberinizdeki kişilerin Instagram’da görebilirsiniz. İstemezseniz “Kişileri senkronize etmeden devam et” sekmesine tıklayın.
 • Doğum tarihinizi girmeniz gerekiyor. Instagram kullanmak için gerekli yaş aralığında olup olmadığınızın belirlenmesi lazım. Sonrasında hesabınız kapatılabilir.
 • Doğum tarihinizi girdikten sonra sizin için atanan kullanıcı adı karşınıza çıkacaktır. Eğer bu kullanıcı adı sizin için uygunsa devam edebilirsiniz. Kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz “Kullanıcı adını değiştir” butonuna dokunun.
 • İstediğiniz kullanıcı adını girerek başkaları tarafından kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. Uygun kullanıcı adı yazarsanız kutucuğun yanında yeşil renkte onay işareti çıkacaktır.
 • Facebook arkadaşlarınızı Instagram’da bulabilmeniz için size öneri sunulacaktır. İsterseniz tıklayıp önerileri görebilirsiniz. İstemezseniz de “Geç” seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza profil fotoğrafı ekleyeceğiniz bir ekran çıkacaktır. Burada yer alan adımları izleyerek profil fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz.
 • Instagram hesabınızı artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Instagram hesabı olan arkadaşlarınızı bulmak için arama kutucuğuna ad soyad yazıp arama yapabilir ve takip edebilirsiniz.

“Neden Instagram Hesabı Açamıyorum?”

Instagram hesabı oluşturmak anlattığımız gibi oldukça kolay. Eğer tüm adımları eksiksiz yapmanıza rağmen Instagram hesabı açamıyorsanız bazı nedenler olabilir. Bunlar;

 • Bilgilerini girdiğiniz cep telefonu ya da e-posta adresini yanlış yazıyor olabilirsiniz. Tekrar kontol etmelisiniz.
 • Bilgilerini girdiğiniz cep telefonu ya da e-posta adresi başka biri tarafından kullanılıyor olabilir. Yeni bir telefon numarası ya da e-posta adresi denemelisiniz.
 • Instagram 13 yaşından küçük kullanıcıları kısıtlıyor. Doğum tarihiniz Instagram hesabı açabilmeyi karşılamıyor olabilir.
 • İnternet bağlantınızda sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Instagram’a kayıt olmak için yapmanız gerekenler bu kadar basit. Telefon numaranızla ya da e-posta adresinizle hemen Instagram hesabınızı oluşturun. Fotoğraf ve video paylaşmaya, arkadaşlarınızla mesajlaşmaya, popüler konuları takip etmeye başlayın!

Son Yazılar