İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Gizli Hesap Görme

instagram-gizli-hesap-gorme-84

Instagram platformunun kullanıcılar tarafından yoğun bir kullanım seyri yakalaması ile birlikte platform yöneticileri tarafından kullanıcı güvenliği her zaman önplanda tutulmaya başlandı. Bu doğrultuda kullanıcı dilediği zaman hesabında paylaşmış olduğu görselleri diğer takip etmeyen kişilere açarken istediği zamanda ise tüm fotoğrafları diğer kullanıcıların erişimine kapatabiliyor. Her ne kadar bu işlem sayesinde tam güvenlik sağlanabiliyor gibi görünse de bazı taktikler sayesinde “Instagram Gizli Hesap Görme” işlemi kolayca gerçekleştirilebiliyor. Bu da demek oluyor ki kullanıcının hesabı her zaman tahmin edildiği kadar güvenli olmuyor.

Instagramda Hesabın Gizli Olması Ne İşe Yarar?

Hepimiz günlük hayatımızda kişisel verilerimizin korunması durumuna olabildiğince önem veririz. Hayatımıza sosyal medya girdiğinden bu yana maalesef bu gizlilik sadece platformun bize sunmuş olduğu fırsatlar çerçevesinde mümkün hale geliyor. Bir platform hesabınızın diğer kişiler tarafından görülmesini istememeniz durumunda takipçileriniz dışındaki herkesin size ulaşmasını engelleme fırsatını size sunabilir. Bu da güvenlik konusunda endişelerinizi ortadan kaldırmaya yarar.

Her alanda güvenliğinizi korumak ve paylaşmış olduğunuz fotoğrafların ve videoların yetkisiz kişiler tarafından kullanılmasını engellemek için gizli hesap ibaresini sürekli olarak kullanmanız gerekiyor. Kısacası gizli hesap, sosyal medya içerisindeki size ait koruma kalkanıdır.

Instagram Profili Nasıl Gizlenir?

Instagram platformunda güvenlik konusunda endişeleriniz bulunuyor ve güvenmediğiniz kişilerin verilerinize erişmesini istemiyorsanız yapmanız gereken şey instagram gizli hesap sahibi olmaktır. Bu statüde profile sahip olmak için ekstra bir çaba içerisine girmenize gerek olmayıp uygulamanın sizlere sunduğu özellikleri kullanmanız yeterli olacaktır. Bu özelliği aktifleştirmek için ise aşağıda bulunan adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 1. Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
 2. Ekranın sağ alt kısmında bulunan profil resmine tıklayıp profilinize erişin.
 3. Profilinizde sağ üst köşede üç nokta bulunuyor. Bu noktaya tıklayın ve “Gizlilik” sekmesine girin.
 4. Bu sekmede hesabınızın Gizli / Herkese Açık statüsünü belirleyebilirsiniz.

Hesabınızı gizlediğiniz durumda sizi takip etmesine izin verdiğiniz kişiler dışında herhangi bir kişi kesinlikle profilinize erişemeyecektir. Tabii ki hesabınızı gizliye aldıktan sonra daha önce aldığınız beğeniler ve yorumlar da silinmeyecektir. Bu konuda herhangi bir veri kaybına uğramayacak sadece takipçileriniz dışındaki kişilerin erişimini engelleyeceksiniz.

Gizli Bir Hesabın Fotoğraflarını Merak Ediyorum, Ne Yapabilirim?

Her alanda gizliliğine önem veren bir kişinin profiline erişmek istiyorsanız aslında teoride yapabileceğiniz bir şey yoktur. Bu kişi izin vermediği sürece hesabın içerisini göremez ve onu takip edemezsiniz. Her ne kadar durum böyle olsa da iş tamamen teoride bu şekildedir. Tabii ki uygulamaya gelindiğinde bir hesabın gizli olmasına rağmen içerisini görmek sizler için çok kolay olacak. Bu işlem için uygulayabileceğiniz yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

 • Herhangi bir tanıdığının adına hesap açarak hesaba takip gönderebilirsiniz.
 • Kişi ile iletişime geçerek takip ettiği bir kişi olmak istediğinizi belirtebilirsiniz.
 • Instagram gizli hesap statüsünde olan hesabını gizli hesaptan çıkarması için onu ikna edebilirsiniz.

Bu ve buna benzer yöntemleri kullanarak gizli hesabı görme adına önemli adımlar atmanız mümkündür.

Instagram Gizli Hesabın İçerisini Görme Hilesi Var Mı?

Instagram her ne kadar gizlilik konusunda kendisini ön plana çıkaran bir platform olsa da yazılımsal olarak bıraktığı açıklardan kaynaklı olarak kullanıcılarının tam olarak güvenliğini sağlayamamasına sebep olmaktadır. Bu durum platformun neredeyse 1 milyar kullanıcıyı geçtiği bu dönemlerde pek mümkün gibi gözükmese de gelişim sürecinde maalesef ki adından söz ettiriyordu.

Instagramın diğer platformlar arasında kendisine yer bulması çok zor olmadı ancak gelişim süreci oldukça sancılı geçti. Bu dönemlerde kullanıcı hesabını gizliye almış bile olsa hesabı masaüstü tarayıcı ile görebiliyorduk. Bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini sizlere anlatacağız.

 1. İnternet tarayıcısı aracılığıyla adresine giriş yapın.
 2. “Kullanıcı Ara” sekmesinden hesabı gizli olan kişinin kullanıcı adını yazın.
 3. Profile eriştikten sonra alt kısımda bulunan “Daha fazla göster.” butonunu tıklayın.
 4. Bu sayede kullanıcının hesabı gizli olsa dahi tüm paylaştığı görseller tek tek listelenmektedir.

Instagram gizli hesabı görme hilesi konusunda yaptığı hatanın farkına varan yazılım ekibi biraz geçte olsa bu açığın farkına vardı ve artık kullanılamaz hale getirdi. Bu taktiği kullanarak artık hiçbir gizli hesabın içerisini göremezsiniz.

Üçüncü Parti Uygulamalar İle Gizli Hesap Görme

Instagramda bazı kullanıcılar gizli hesapları görmek için oluşturulan üçüncü parti uygulamaları araştırıyor. Bu uygulamaların herhangi bir olur yanı olmadığını ve tamamıyla hesabınızı tehlikeye atmak için oluşturulduğunu bilmeniz gerekiyor. Hesap bilgilerinizi talep ederek hesabınızı kendi bildikleri gibi uygulama aracılığıyla yönetiyor aynı zamanda gizli profilleri de göstermiyor. Bu konuda kesinlikle bilinçli olmalı ve mümkün olmayan vaatler sunan uygulamalar kullanıcı adı ve şifrenizi vermemelisiniz.

Son Yazılar