İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram giriş yapanın sen olduğunu onayla

instagram-giris-yapanin-sen-oldugunu-onayla-21

"Sıradışı hareketler fark ettiğimiz için çıkışını yaptık diyerek giriş yapanın sen olduğunu onayla" hatası karşınıza çıkabilir. 1 Gün sonra deneyeceğiz adımlar çıkacak.

Instagram son zamanlarda özellikle Reels’ i çıkararak birçok kullanıcıyı etkilediğini söyleyelim. Günümüzde oldukça popüler olan sosyal medya uygulamasının milyarlarca kullanıcısı bulunur. Oldukça kullanımı yaygın olan Instagram’ ın kullanımı kolay olup çok güzel özellikleri de mevcuttur. Lakin destek kısmının yetersiz olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Çoğu problemlerde muhatap bulamıyorsunuz. Bu yazımızda “Giriş yapanın sen olduğunu onayla” sorununu ele alacağız.

 

Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi sosyal medyanın da kullanıcı adları bulunur. Kullanan insanlar genelde kendi ad ve soyadı ile hesap açıp aktiflik gösterebilir. Her kullanıcı adı şahsa ait olup başka bir kullanıcı kullanamaz.

 

İlk kez hesap açıldığı zaman yapılmak istenen kullanıcı adı sisteme yazılır eğer bu kullanıcı adını daha önce kimse almadıysa alınabilir. Ama eğer biri aldıysa daha önce bu kullanıcı ad kullanılamaz. Kullanıcı adı özgün ve bireyin diğer insanlarca tanınmasını sağlayacak özelikte olmalıdır.

Başkası hesabınıza girmiş olabilir mi?

Her Instagram hesabının bir şifresi ve bir de kullanıcı adı olur. Bu bilgiler hesaba özgüdür ve başkalarıyla paylaşılması uygun değildir. Ama bir hacker ya da şifreyi öğrenen biri hesaba giriş yaptı bu sefer ne olur? O zaman hesabın gerçek sahibine bir mesaj gelir mesaj şöyledir Instagram giriş yapanın sen olduğunu onayla diye bir bildirim gelir.

Bu mesaj ile şifre girilir ve hesabın gerçek sahibinin kim olduğu anlaşılır. Ve hesabın çalınmış olma ihtimaline karşı hesabın ayarlar kısmına basılır. Ayarlar bölümüne gizlilik bölümü bulunur. Gizlilik bölümünde şifre değiştir kısmı vardır. Şifre değiştir bölümüne gidilip şifre değiştirilebilir. Bu işlem hızlı bir şekilde yapılması en doğru olanıdır yoksa hesabın bir başkasının eline geçilmesi an meselesidir.

Gelelim olası durumlara. Şu an sizinde yaşadığınız aynı şeyse nedenini önce kendinizde arayacaksınız ve sonrasında deneme yolu ile sonuç elde edeceğiz.

Giriş yapanın sen olduğunu onayla çözümü

 1. Aşırı bir çok yerden ve cihazdan giriş yapanların bazen karşılaştığı durum budur.
  • Gün içerisinde kullanılan internet ve cihazlardan giriş yapmaya çalışmayınız.
 2. Bilgisayardan da test edilebilir.
  • Giriş yapılabiliyorsa hemen profil ve diğer ayarlar kontrol edilsin.
  • Artı ek giriş yöntemlerinde bir kaçını ekleyiniz. Örnek mobil sms doğrulmasıyla giriş ve iki aşamalı kullanımlar.
 3. Onay için bir seçenek sunuyorsa uygulayınız. Ya da bildirimde bulunmanız için bir yazı ekrana gelebilir.
  • İleri ileri ile kimlikle, mail ile veya telefonla doğrulama yöntemleri açılabilir.
 4. Çok zorlamadan üzerinden tam bir gün geçmesini bekleyiniz.
  • Aşırıya kaçılan durumlarda veya farklı nedenlerden dolayı giriş engeli uygulanmıl olabilir.
 5. Çalma girişimleri veya hesabınızın kilitlenmesini isteyenler olabilir.
  • Çok sık şifre unutuldu bağlantısı gönderilmesi.
  • Aşırı yanlış parola girişi.
  • Sahte kimlikle veya bilgilerle talep gönderme.
  • Yoğun şikayet gönderimi yaparak kısıtlama.
 6. Profil alanı açılıyor ama kullanımda aksaklıklar yaşanıyorsa “Hesap” alanından hesap türünü işletme / pro seçerek çözüm sağlanabilir. 
  • İstediğinizde kişilsel olana dönüş yapabilirsiniz.

Ceza alınma durumlarda test etmek adına profil kısmına erişim yapanların burada bir şey değiştirmesine izin verilmeyebiliyor. Kısıtlama süreniz dolana kadar belli alanların kullanımı yasaklanabiliyor.

Yukarıdaki görselde hem hesap yazanla hem de yardım ile deneyeceğiniz adımlar olacak. Bazen şifrenizi değiştirme adımını uygulamanız belki size çıkış kapısı aralayabilir. Burada en önemli husus bu uyarıdan sonra size ilgili seçenekleri sunmaması. Tabi sistemden kaynaklı problemlerden dolayı açılmayabilirde.

Sadece veya denendiğinde sadece giriş yapılan telefonda çıkıyorsa, virüs olasılığı, tehdit olarak görülme ve tarih yanlışlığı gibi sebeplerden dolayı kısıtlamalar uygulanabilir. Buna bağlı olarak güncel iyi bir virüs programıyla tarama yapılsın, yüklü olan instagram sürümünün kaldırılarak önceki bir versiyonun kurulmasını öneriyoruz. Belki güncel olanla alakalı problem yaşanabilir.

Son Yazılar