İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Fotoğraf İndirme

instagram-fotograf-indirme-48

Instagram fotoğraf indirme, mobil ya da masaüstü kullanımda istediğimiz fotoğrafları telefonumuza ya da bilgisayarımıza indirmek için yaptığımız işlemdir. Ancak bu işlemi yapmamız için bazı uygulamalar ya da yöntemler kullanmamız gerekiyor.

Gün içerisinde Instagram’a milyonlarca fotoğraf ve video yükleniyor. Paylaşılan bu fotoğraf ya da videolardan beğendiklerimizi arkadaşlarımıza yollamak ya da daha sonra görüntülemek istiyoruz. Ancak Instagram uygulamasından direkt indirme imkanımız bulunmuyor. Instagram fotoğraf indirme işlemi için bir eklenti ya da araca sahip değil.

Instagram fotoğraf indirme ya da video kaydetmek için farklı uygulamalar ya da araçlar kullanmamız gerekmektedir. Hem Android hem de iOS için ayrı ayrı yöntemler bulunuyor. Bu yazımızda da beğendiğiniz Instagram fotoğraf ve videolarını ücretsiz olarak nasıl indirebileceğinizi anlatacağız.

Instagram Fotoğraf Kaydetme

Instagram’da beğendiğiniz ve daha sonra da görüntülemek istediğiniz bir içeriği Instagram’ın “kaydet” özelliğini kullanarak koleksiyon oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi hem telefonlarınızda hem de bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. Instagram’da fotoğraf ya da video kaydetmek için şu adımları izlemelisiniz:

 • Instagram uygulamasını açın
 • Beğendiğiniz ve kaydetmek istediğiniz gönderiyi açın
 • Sağ altta görünen kurdele simgesine tıklayın
 • Alt kısımda çıkan “Koleksiyona kaydet” seçeneğine tıklayın
 • Koleksiyonunuza vereceğiniz ismi yazın

Fotoğraf ve video kaydetme işlemi bu kadar kolay. Daha sonrasında kaydetiğiniz gönderileri bulmak için de şu adımları izleyin:

 • Profil sayfanızı açın
 • Sağ üst kısımdaki menüye dokunun
 • Listede “Kaydedilenler” sekmesine tıklayın

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra kaydettiğiniz tüm gönderiler, oluşturduğunuz tüm koleksiyonlar sıralanacaktır. Yemek tarifleri, kitap önerileri, dekorasyon fikirleri, saç modelleri gibi istediğiniz sayıda koleksiyon oluşturabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz zaman “Kaydedilenler” bölümünden hepsini görebilirsiniz.

Telefonunuzun hafızasını doldurmadan kullanacağınız bu özellik Instagram’ın kendi özelliği. Bu nedenle herhangi bir eklentiye ya da uygulamaya ihtiyacınız yok. Ancak kaydettiğiniz fotoğraf ve videoları sadece Instagram üzerinden görebildiğinizi de belirtelim.

Ekran Görüntüsü Alarak Instagram Fotoğraf İndirme

Bir diğer pratik yöntem de beğendiğiniz fotoğrafın ekran görüntüsünü almaktır. Özellikle Iphone kullanıcıları için çok daha pratik bir yoldur. Ekran görüntüsü ile fotoğraf indirme işlemini Instagram hikayeleri için de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken:

 • Instagram uygulamasını açın
 • Kaydetmek istediğiniz fotoğrafa gelin
 • Ekran görüntüsünü alın
 • Telefonun özelliği ile ya da fotoğraf düzenleyicide kırma işlemini yapın
 • Fotoğrafı galerinize kaydedin

Daha sonra kaydettiğiniz görüntüleri görmek için telefonunuzun galerisine girip bakabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf İndirme

Bilgisayarınıza Instagram fotoğrafı indirme işlemi için de ekran görüntüsü alma yöntemini uyguluyoruz. Bunun için dilerseniz Paint’i dilerseniz de ekran görüntüsü alma programlarını kullanabilirsiniz. Sizin için hangi yol daha pratik ise onu seçebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

 • Tarayıcıdan Instagram’ı açın
 • Kaydetmek istediğiniz fotoğrafa gelin
 • Klavyedeki Print Screen (prt sc) tuşuna basın
 • Fotoğrafı çerçeve içine alın ya da Paint’i açıp yapıştır deyin
 • Kaydet’e tıklayın

Bilgisayarda Instagram fotoğrafı indirirken istediğiniz formatta fotoğrafları kaydedebilirsiniz. Özellikle web siteniz için içerik hazırlıyorsanız ve görsellere ihtiyacınız varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Programsız Instagram Fotoğraf ve Video İndirme

Instagram’dan fotoğraf indirme ekran görüntüsü alarak kolaylıkla yapılıyor. Ancak fotoğraf indirmek için bir yol daha var üstelik bu yöntemle videoları da indirebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Tarayıcıdan Instagram’a girin
 • İndirmek istediğiniz video veya fotoğrafa gelin
 • Adres çubuğunda yer alan URL’nin başına 0 (sıfır) koyun.

Örnek: www.0instagram.com/p/ksdjkadj

 • Enter’a basın ve açılan sayfada indir butonuna tıklayın
 • Videoyu indirmeyi isterseniz de sağ tıklayıp “video olarak kaydet” seçeneğini tıklayın

Bu yöntemi sadece bilgisayardan Instagram’a giriş yaptığınızda kullanabiliyorsunuz. Telefondan da giriş yapılıyor ancak indir seçeneği çıkmıyor.

Bahsettiğimiz bu yöntemler haricinde bazı web siteler kullanılarak da fotoğraf ya da video indirebilirsiniz. Bu web siteler arasında en çok kullanılanlar da DownloadGram ve SaveFrom siteleridir. Web siteleri üzerinden Instagram fotoğraf veya videolarını indirmek için yine masaüstünden Instagram’a giriş yapmanız gerekiyor. İndirmek istediğiniz fotoğrafın linkini kopyalayıp bu sitelerdeki arama indirme çubuğuna yapıştırmanız ve fotoğraf ya da Instagram video indir demeniz yeterlidir.

Instagram Fotoğraf İndirme Uygulamaları

Instagram fotoğraf indirme işlemi için kullanılan uygulamalar da bulunuyor. İnternette “Instagram fotoğraf nasıl indirilir” diye arama yaptığınız zaman çok sayıda uygulama görebilirsiniz. Yukarıda anlattığımız yöntemlerin hepsi güvenilir yöntemlerdir ve hiçbir riski yoktur. Ancak Instagram fotoğraf indirme uygulamalarını kullanmak biraz riskli yöntemlerdir. Çünkü uygulamayı kullanabilmeniz için Instagram hesabınızla yani kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanızı istiyorlar. Aksi takdirde bu uygulamaları kullanamıyorsunuz.

Güvenilirliğinden emin olmadığınız bu uygulamalara Instagram kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak sağlıklı bir yöntem değildir. Şifreniz başka kişilerin eline geçebilir ve hesabınızı istedikleri şekilde yönetebilirler. Hatta sadece sizin hesabınız değil takip ettiğiniz, mesajlaştığınız arkadaşlarınızın da hesabını ele geçirebilirler. Bu nedenle bu tür uygulamaları kullanmadan önce bir kez daha düşünün ya da güvenilir olduklarına emin olun. Uygulama da olsa Instagram şifrenizi hiç kimseyle paylaşmayın.

Yazımızın içeriğinde Instagram’dan fotoğraf indirmenin birçok yöntemini paylaştık. Siz de sizin için en pratik olan yöntemi seçebilir ve istediğiniz fotoğraf ve videoları indirebilirsiniz.

Son Yazılar