İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram engellenen kişiden mesaj geliyor

instagram-engellenen-kisiden-mesaj-geliyor-21

Ülkemizde sık kullanılan resim paylaşım uygulaması Instagram'da sizleri rahatsız eden kişileri engelleyebilirsiniz. Peki engellediğiniz bu kişilerden gelen mesajları görebilir miyiz?

 

Instagram kullanımı sağlanırken, çeşitli sebeplere bağlı olarak kullanıcı engelleme durumları ortaya çıkabilir. Buna bağlı olarak, engellenen bireyden mesaj alım durumu olup olmayacağı konusu merak edilir. Konu hakkında; engellenen kişiden mesaj alınır mı, hangi durumlarda engellenen kişiden mesaj alınır konuları da bilinmelidir.

 

Instagram engellenen kişiden mesaj alınır mı?

 

Instagram kullanımı sağlanırken, farklı bir kullanıcı engellendiği zaman mesaj alım durumu değişkenlik gösterir. İlk olarak bilinmelidir ki, engellenen hesap tarafından engelleyen hesaba atılan mesajlar iletilmez. Belirli şartların yerine getirilmesi sağlanırsa ancak mesajların gözlemlenmesi söz konusudur.

  • Engel yapayım derken belli bir süreliğine sessize almış olabilirsiniz.
  • Engelleme gerçekleşmemiş olabilir. Örnek hesabınız ceza aldı belli kullanım yasaklandığında işlem hatası çıkabilir veya direk bu kısımdan atabilir.
  • Uygulamaya gelen bir güncellemeden dolayı engelleme yapılıyor gibi görülebilir ama yapmamış olabilir.

Engellenen kişiden hangi durumlarda mesaj gelir?

Engellenen kişi tarafından gönderilecek olan mesajlar, normal koşullar sağlandığı zaman alınmaz. Özellikle; engel durumunun ortadan kaldırılmadan beklemesi, engellenen bireyin yeni bir hesap açmaması halinde mesaj alımı söz konusu olamaz. Ancak engellenen kişi; sahte Instagram hesabı açarsa, engel koyan kişinin kaldırmasını sağlarsa, engel konusunun önemi kalmayacağı için mesaj atabilir.

Burada bilinmesi gereken önemli bir nokta ise; Instagram kullanıcı adının değiştirilmesi sağlandığı zaman da olsa, engel almış olan birey hala aynı hesabı aktif olarak kullanmaya devam eder. Yani engel koyan bireye mesaj atma ihtimali henüz söz konusu değildir. Mesaj atılması isteniyorsa; ya engel koyan bireyin kaldırması gerekir, ya da sadece kişi yeni bir hesap oluşturma yaparak mesaj atabilir.

Birini engelledim ama mesaj geliyor diyenlerin yapması gerekenler:

  • Tarayıcıyla girerek kontrol edilmesi.
  • Uygulamadan oturum kapat aç yaparak tekrar işlem yapılması.
  • Herkese açık olanı arkadaşlarınıza şeklinde kısıtlayıp test edelim.
  • Profilinize giriniz ve bir şeyleri değiştirebiliyor musunuz veya ekleyebiliyor musunuz test ediniz.
  • Uygulamanın ayarlarından pro özelliğe geçiş yapıp deneyebilirsiniz.

Duruma göre uygulamadaki ayarlardan “Yardım” kısmını açınız ve sorun bildiriminde bulununuz.

 

 


Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 18:09

Son Yazılar