İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Durum Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

instagram-durum-ozelligi-nedir-ve-nasil-kullanilir-9

Instagram Durum Özelliği Nedir?

Günümüzde insanlar bildiğiniz gibi sosyal medya uygulamalarına büyük ilgi duymakta ve vakit harcamaktadırlar. Hayatımızda neler yaptığımızı, nereye gittiğimizi, neler yediğimizi ve hatta neler hisettiğimizi bile sosyal medya hesaplarıyla yansıtır seviyeye geldiğimiz inkar edilemez bir boyuttadır. Kullanılan bu uygulamalardan biri de hepimizin bildiği gibi instagram platformudur. Son yılların en çok sevilen sosyal medya uygulamalarından olan instagram yeni özelliklerle kendini güncellemeye devam etmektedir. Instagram WhatsApp ‘ta olan durum özelliğini kendi bünyesine ekleyerek kullanıcılarına bir yenilik daha sundu. Bu nedenle bugünlerde instagram durum özelliği nedir sorusu kullanıcıların merak ettiği ve araştırdığı bir konu olmaya başladı.

Instagrama gelen durum özelliği sayesinde artık insanlar çalışıyor, meşgul, müsait , üzgün, mutlu gibi anlık durumlarını paylaşabileceklerdir. Instagram durum özelliği sayesinde sizde diğer kullanıcıların anlık durumlarını görebilecek ve aynı şekilde kendi durumunuzu diğer kullanıcıların görebileceği şekilde güncelleyebileceksiniz. Bu son eklenen özelliği birçok instagram kullanıcısının aktif olarak kullanması öngörülmektedir.

Instagram Durum Özelliği Nasıl Kullanılır? Instagramda Durum Ayarı Nasıl Yapılır?

1-Instagram durum özelliği nasıl kullanılır sorusu instagram kullanıcıları tarafından hızla araştırılmakta ve incelenmektedir. Bu nedenle bu konuda bilgi verilmesi gerektiği çok net olarak gündeme gelmektedir. Kullanıcıların bu özellikten yararlanması için ne yapması gerektiğine gelince ise cevap oldukça kolay ve anlaşılır bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki instagram durum özelliğini kullanmanın ilk şartı mobilden giriş yapmanız gerektiğidir. Çünkü instagram bu özelliği şu an için sadece mobil odaklı olarak bünyesine eklemiştir. Masaüstü kullanımlarda bu özelliği tercih eden kullanıcılar için henüz böyle bir özellik söz konusu değildir.

2-Instagram durum özelliğini kullanmak için hesabınıza mobil olarak giriş yaptıktan sonra kullanıcı adınızın altında bulunan durumu ayarla kısmına tıklamanız gerekmektedir. Durumu ayarla yazan kısma tıkladıktan sonra istediğiniz durumu ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz durumun diğer kullanıcılara görünme süresi 24 saat olarak belirlenmiştir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki şu an için tüm kullanıcılar bu özelliği kullanamayabilir. Çünkü instagram bu yeni özelliği kullanıcıların tamamına aynı anda sunmayacağı , kademeli olarak sunacağı tahmin ediliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar bu özelliği kullanabilecek hale gelecektir diye düşünmekteyiz.

Son Yazılar