İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

instagram-da-takipci-nasil-arttirilir-21

Instagram’ın popülerliği arttıkça takipçi sayıları da kullanıcılar için daha önemli hale geldi. Son dönemlerde e-ticaretin ve influencer hesapların Instagram’da hızla arttığını görüyoruz. Bu nedenle de çok sayıda kişi Instagram’da takipçi sayısını artırmak için bazı çalışmalarda bulunuyor. Siz de “Instagram’da takipçi nasıl arttırılır?” diye soruyorsanız, bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Takipçi sayınızı artırmak için vereceğimiz tüyolar sayesinde kısa zamanda takipçilerinizin artacağına emin olabilirsiniz.

Günümüzde Instagram birçok kişi için para kazanılan bir mecra konumundadır. Bazı kişiler ürün satışı yaparak bazı kişiler de influencer olarak Instagram sayesinde para kazanmaktadır. Instagram sayesinde kazanç sağlayan bu hesapların ortak noktaları ise hepsinin takipçi sayısının oldukça fazla olmasıdır. Peki, bu hesaplar hangi taktikleri kullanarak çok sayıda takipçi kazanıyor? Instagram’da takipçi sayınızı nasıl arttıracağınızı anlatmaya başlayalım.

Profil Fotoğrafınız Sizi Yansıtsın

İlk olarak profil fotoğrafı seçiminiz nasıl olmalı, bundan bahsedelim. Instagram kullanıcıları sizi herhangi bir yerde gördüğü zaman öncelikle profil fotoğrafınız dikkatlerini çeker. Eğer ürün satışı yaptığınız bir hesabınız varsa profil fotoğrafınız mutlaka kendi markanızın logosu olmalıdır. Bu sayede kullanıcılar üzerinde marka algısı da yaratmış olursunuz.

Ürün satışı yapmıyorsanız, kullandığınız profil fotoğrafı sayfanızı, paylaşımlarınızı yansıtan bir fotoğraf olmalı. Örneğin, karikatür paylaşımları yaptığınız bir hesabınız varsa profil fotoğrafınızda karikatürü tercih edebilirsiniz. Kendi isminizle yer aldığınız ve yeteneklerinizi sergilediğiniz bir hesabınız varsa da kendi fotoğrafınızı kullanmanız uygun olacaktır.

Fotoğraf ve Videolarınız Kaliteli Olsun

Paylaştığınız fotoğraf ve videoların kaliteli olmasına özen gösterin. Çözünürlüğü düşük ya da amatörce çekilmiş paylaşımlar kullanıcıların dikkatini çekmez. Bir kullanıcı profilinize girip baktığı zaman paylaşımlarınızın profesyonel olduğunu görmek ister. İlgisini çekerse de sizi takip etmeye başlar.

Filtre Kullanımına Özen Gösterin

Instagram’da fotoğraflarımızın renklerini değiştirebileceğimiz filtreler bulunuyor. Bazı kişiler Instagram filtrelerini, bazı kişiler de farklı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanıyor. Paylaşımlarınızda kullandığınız filtrelerin hep aynı olmasına ya da benzer renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Profilinizin tamamına bakıldığı zaman tüm paylaşımlarda bir bütünselliği yakalamanız gerekiyor. Takipçi sayısı fazla olan hesapları incelediğiniz zaman bu bütünselliği göreceksiniz. Kullandıkları filtreler hep aynı renk tonlarına sahiptir. Kullanıcıların gözüne hitap etmeden takip etmelerini sağlayamayız.

Paylaşımların İçeriğini Değiştirmeyin

Instagram takipçi arttırma için önemli olan bir diğer konu da paylaşımlarınızın içeriğidir. Karikatür örneğinden devam edelim. Siz karikatür paylaşan bir mizah sayfası olarak kendinizi tanımlıyorsanız, paylaşımlarınız da her zaman bu yönde olmalı. Sizi takip eden kişiler profilinize eğlenmek için giriyor. Ancak siz bir gün karikatür, bir gün şiir paylaşımı yaparsanız takipçi kaybedersiniz. Bu nedenle paylaşımlarınız her zaman mizah ağrılıklı olmalıdır. Hesabınızın amacını belirleyin ve mutlaka bu amaca yönelik paylaşımlar yapın.

Paylaşım Zamanları Sabit Olsun

Paylaştığınız fotoğrafların ya da videoların saatleri ve sayısı da önemli bir ayrıntıdır. Hangi saatlerde etkileşim aldığınızı zamanla keşfedebilirsiniz ancak başlangıçta Instagram istatistiklerinize bakarak kendinize zaman belirleyin. Takipçilerinizin hangi saatlerde aktif olduğunuzu tespit edip ona uygun zamanlarda paylaşım yapın. Örneğin, hafta içi akşam saat 8’den sonra Instagram daha fazla kullanılıyor. Verdiğimiz örnek Türkiye için bir genelleme, siz kendi takipçilerinizin aktif zamanlarını mutlaka kontrol edin.

Etkileşimin fazla olduğu saatlerde yaptığınız paylaşımlar beğeni ve yorum aldıkça o gönderinizin Keşfet’e düşme ihtimali de yükselir. Bu sayede de diğer kullanıcılar tarafından görünürsünüz ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Bir diğer konuda paylaşımların sayısıdır. Arka arkaya yaptığınız paylaşımlar hem takipçilerinizi sıkar hem de etkileşimleri az olur. Günde 3 gönderi paylaşmayı planlıyorsanız eğer bunu gün içerisinde belli saatlere bölün. Paylaşım saatlerinizin arasında 3-4 saat olmasına özen gösterin.

Alakasız Hashtag Kullanmayın

Paylaşımlarınızın açıklama bölümünde sizinle ilgili olan hashtagleri kullanmalısınız. Bu sayede kullandığınız hashtagleri takip eden kişilerin ana sayfalarına sizin gönderiniz de düşer. Ya da o hashtag ile ilgili paylaşımları görmek isteyen, araştıran bir kişi listede sizin paylaşımınızı da görür.

Kullandığınız hashtagler mutlaka gönderiniz ile ilgili olmalı. “Çok sayıda hashtag kullanırsam, gönderim daha çok görülür” gibi bir düşünceye kapılmayın. Aksine sizinle alakası olmayan hashtag kullanımının size takipçi kazandırmadığını belirtelim. Alakasız hashtaglar hesabınızın değerini de düşürür. Kullanıcılar sizi takip ettiklerinde hangi tarz içerikleri göreceğini hashtagler ile anlamalıdır.

Çekiliş ve Yarışma Düzenleyin

Hepimiz Instagram’da en az bir çekilişe dahil olmuşuzdur. Takipçi kazanmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri çekiliş ya da yarışma düzenlemektir. Ürün satışı yapıyorsanız eğer kendi ürünlerinizden birini, mizah sayfanız varsa ünlü bir karikatüristin kitabını hediye edebilirsiniz. Son dönemde Instagram’da villa, araba gibi değeri yüksek hediyeler bile çekilişle veriliyor. Siz de bütçenize ve profilinize uygun hediyeler seçebilirsiniz.

Çekiliş kurallarını net bir şekilde belirleyin. Çekilişe katılma şartlarından birisi mutlaka sizin hesabınızın takip edilmesi olmalıdır. Çekiliş sayesinde hem hesabınızı tanıtma imkanınız olur hem de takipçi sayınızı artırırsınız.

Takipçi sayınız belli bir seviyeye geldiğinde çekiliş yapmanız daha da kolaylaşacaktır. Markalar ile iletişime geçip çekilişinize sponsorluk dahi alabiliyorsunuz. Bizim önerimiz, çekilişleri düzenli aralıklarla yapmanızdır. Çok sayıda çekiliş yapmak takipçi kitlenizin sıkılmasına neden olabilir.

Ünlü Kişilere Hediye Gönderin

Bu madde ürün satışı yapan hesaplar için geçerlidir. Ürününüze ilgi göstereceğini düşündüğünüz ünlü kişilere hediye paketleri hazırlayın ve dikkat çekici bir not ile gönderin. Büyük markalar dahi bu yöntemi kullanıyor. Ünlü kişi hesabında sizin ürününüzü paylaştığında siz de reklamınızı yapmış olacaksınız. Büyük bütçeler ayırıp reklam vermenize bile gerek kalmayacak.

Takipçileriniz ile İletişim Kurun

Takipçilerinizin sorularına cevap verip önerilerini de dikkate alın. Size gelen mesajları cevapsız bırakmayın. Gönderinizin altına yapılan yorumları mutlaka cevaplayın. Siz ne kadar ilgili olursanız takipçileriniz de sayfanızı ve sizi o kadar benimseyecektir. Aranızda samimi ve dengeli bir ilişki kurmaya özen gösterin. Böylelikle hem takipçi sayınızı korursunuz hem de yeni takipçilerin gelmesini sağlarsınız.

Diğer Sayfalar ile Etkileşimde Bulunun

Takipçileriniz ile kurduğunuz iletişimi diğer sayfalarla da kurmalısınız. Sizin alanınızda daha fazla kullanıcıya sahip olan, otorite sayılabilecek hesapları mutlaka takibe alın. O hesapların gönderilerine yorum ve beğeniler de yapabilirsiniz. Siz benzer sayfaları takibe aldıkça Instagram, o hesapları takip eden kullanıcılara öneri olarak sizin hesabınızı da sunacaktır.

Diğer sayfalar ile etkileşimde bulunmanızın bir diğer artısı da, o hesapların sizi tanıtmasıdır. Gönderilerinde ya da hikayelerinde sizden bahsederler ise aynı ilgi alanına sahip olan takipçileri sizin sayfanızı da takip edecektir. Bu yöntemle kalıcı takipçiler kazanabilirsiniz.

Instagram’a Reklam Verin

Instagram’a reklam vererek de takipçi sayınızı kısa sürede artırabilirsiniz. Seçtiğiniz hedef kitlenin ana sayfasında ve hikaye akışında sizin reklamınızın görünmesi, kullanıcıların ilgisini çekecektir. Bu nedenle reklamınızda kullanacağınız görselinizi en fazla etkileşim alan paylaşımınızdan seçin. Ayrıca açıklama bölümüne de hesabınızı tam anlamıyla anlatan bir yazı yazmalısınız. Takipçi sayısı çok fazla olan hesaplar bile Instagram reklamlarını düzenli aralıklarla kullanmaktadır. Instagram kullanıcılarına ulaşmak için reklam vermek sanılanın aksine oldukça da ekonomiktir.

Sosyal medya uygulamalarının hemen hemen hepsinde takipçi kazanmanız uzun zaman ister. Sadece Instagram değil Facebook, Twitter gibi mecralarda da yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemler ile takipçi sayınızda belirgin bir artış görebilirsiniz. Ancak ara vermeden, istikrarlı bir şekilde Instagram hesabınızdaki paylaşımları sürdürmeniz gerekiyor.

Instagram üzerinden takipçi kazanmanız uzun bir süreçtir. Eğer takipçi sayınızı hızlı bir şekilde arttırmak ve hesabınızı desteklemek istiyorsanız, web sitemizden gerçek, Türk takipçi satın alabilirsiniz. Güvenli ve hızlı takipçi hizmetimiz için Instagram şifrenizi de paylaşmanıza gerek yoktur. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar