İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram'da Reklam Nasıl Verilir?

instagram-da-reklam-nasil-verilir-71

İnstagram, son yıllarda kullanıcı sayısını arttıran uygulamaların başında yer alıyor. Birçok insana birden hitap eden bu sosyal medya platformunun marka ya da firmaların reklam çalışmaları için uygun bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Aynı anda birçok kişiye birden ulaşmak isteyen kişiler, instagramın gücünden yararlanabilmekte, bu şekilde marka ya da firmalarının tanıtımını kısa sürede yapabilmektedir.

İnternet kullanımının artması, birçok konuda insanların kolaylık yaşamasını sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de sosyal medya platformlarının sağladığı güç olarak ifade edilebilir. Bilindiği gibi sosyal medya platformlarının birçoğu insanların gündemden haberdar olmasını sağlamakta, aynı zamanda çeşitli konularda etkinlik sağlanabilmesini mümkün kılmaktadır. Sosyal medya mecralarının sağladığı avantajlar bu ikisi ile sınırlı değildir. Aynı zamanda kişiler bu platformlar sayesinde reklamlarını hızlı ve etkili bir şekilde yapabilmektedir.

Sosyal medya mecralarının en önemlilerinden bir tanesi olan instagram, özellikle iş anlamında ön plana çıkmakta ve insanların çeşitli alanlarda satış gerçekleştirmesini mümkün kılmaktadır. İnstagramın kullanıcılara sağladığı katkıların en önemlisi de reklam konusunda geniş kitlelere ulaşabilmesini mümkün kılmasıdır. İnstagram sayesinde kişiler markalarının reklamlarını hızlı, etkili ve kolay bir şekilde yapabilmekte, bu sayede rakiplerinin bir adım önüne geçebilmektedir. İnstagram üzerinden reklam vermek isteyen kişinin dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

İnstagram Reklam Verme

İnstagram reklam verme, birçok marka tarafından ciddiye alınan konulardan bir tanesidir. Değişen dünya içerisinde yer almak isteyen markaların gelişen teknolojiyi yakından takip etmesi, bu teknoloji bağlamında tanıtımlarını yapması gerekmektedir. İnstagram, insanların markalarını tanıtma konusunda yararlanabilecekleri en önemli kaynaklardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi tarafından kullanılan bu uygulama, markaların doğru reklam stratejileri belirlemesi durumunda birçok kişiye birden ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Ulaşılan kişi sayısı fazla olmakla birlikte markanın ülke sınırlarını aşması da olanaklıdır.

Reklam çalışmaları öteden beri önemli bir konu olarak firma ya da markaların gündeminde yer almaktadır. Fakat günün şartlarına bağlı olarak var olan yöntemler üzerinden yapılan reklam çalışmalarının başarıyı yakalayabilmesi için belirli hususların göz önünde bulundurulması ve bu hususlar dahilinde hareket edilmesi gerekmektedir. konusunda da geçerli olan bu durum, markaların doğru kitleye ulaşabilmesini mümkün kılar. Bu sebeple instagram üzerinden reklam vermek isteyen kişilerin planlı olması ve belirlediği plan dahilinde sistemli bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

İnstagram reklam verme yöntemi dışında, yöntemi ile takipçi sayınızı arttırmak mümkün. Sizde instagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmak için takipavm.com'u kullanabilirsiniz.

İnstagramda Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

İnstagram üzerinden reklam vermenin pek çok avantajı bulunmaktadır. Aslında reklam çalışmaları genel olarak markaların tanınırlığını arttıran, bu nedenle oldukça mühim çalışmalardır. Birçok insan tarafından kullanılan bir uygulama üzerinde reklam vermek ise çok daha önemlidir. Bu avantajların şu şekilde sıralanması mümkündür;

 • İnstagram reklam verme ile birlikte markanız çok sayıda insan tarafından tanınır.
 • Markanın pazar değerinde gözle görülür bir artış yaşanır.
 • Markanın güvenirliği artar, bu sayede birçok kişi markanız üzerinden alışverişte bulunur.
 • Markanız potansiyel müşterilere ulaşır. Çünkü markayı tanıyan her insan aslında potansiyel bir müşteridir.
 • Hedef kitle ile doğrudan bir iletişim kurar ve marka bilinirliğinin artmasını mümkün kılarsınız.
 • Sahip olduğunuz web sitesi, blog vb. trafik çekersiniz. Bu ise sizin ön planda olmanızı mümkün kılar.

Bu ve bunun gibi özellikler, instagram üzerinde reklam vermenin avantajları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler doğru bir strateji doğrultusunda instagram üzerinden reklam çalışmaları yaparsa, bu sayede markanın tanınırlığını hızlı bir şekilde arttırmış olacaktır. Fakat biraz önce de dediğimiz gibi instagram üzerinden verilecek reklamlar için bir plan yapılması ve bu plan üzerinden hareket edilmesi gerekmektedir.

İnstagramda Reklam Vermenin Önemi

Markanın tanınırlığının artmasını sağlamak ve birçok insanın markaya güven duymasını sağlamak için instagram üzerinden reklam vermenin gerekli olduğunu söylemek gerekmektedir. Ulusal ve uluslararası olarak birçok kişiye birden ulaşmak isteyen markaların bu sosyal medya platformu üzerinden reklam vermesi mümkündür. İnstagramda reklam verme, markaların ön planda olmasını olanaklı hale getirecektir. Birçok avantajı barındıran instagram reklam verme çalışmalarının oldukça önemli olduğunu söylemek mümkündür.

İnstagram Reklam Nasıl Verilir?

İnstagramda reklam vermek isteyen kişilerin belli başlı adımları uygulaması gerekmektedir. İnstagramda nasıl reklam verilir kapsamında aşağıdaki gibi sıralama yapılması mümkündür;

 • Facebook Business Manager hesabınızda oturum açarak işe başlayabilirsiniz.
 • Ardından reklam hesabınıza gidin.
 • “Oluştur” butonuna tıklayın.
 • Reklam verme hedeflerinizi oluşturarak devam butonuna basın.
 • Reklam seti adına bir isim girin.
 • Trafik sekmesinden trafiği arttırmak istediğiniz alan doğrultusunda bir seçim yapın.
 • “Hedef kitleler” başlığı altında kendinize uygun bir hedef seçin ve devam edin.
 • Reklam alanları ile ilgili seçim yapın.
 • Reklam yayını adına optimizasyonu seçin.
 • Reklam alan adı kısmına belirlediğiniz adı girin.
 • İnstagram ve facebook sayfanızı seçin.
 • Reklamınızın nasıl gözükmesini istiyorsanız o format ile ilgili bir seçim yapın.
 • Görsel veya görselleri seçin.
 • Reklamınız ile ilgili olan metin, url, açıklama ve başlık girin.
 • Eylem çağınızı düzenleyerek “onaylama” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımların sırası ile uygulanması, reklam oluşturma adımlarının tamamlanmasını mümkün kılacaktır.

İnstagram Reklam Pazarlama Modelleri

İnstagram üzerinden reklam verilirken size sunulan reklam modellerinden bir tanesini seçmeniz gerekmektedir. İnstagram reklam pazarlama modelleri ise şu şekildedir;

 • Video reklamları
 • Fotoğraf reklamları
 • Çoklu görsel reklamları
 • Koleksiyon reklamlar
 • Hikâye reklamları

Yukarıdaki gibi sıralanmış olan instagram reklam pazarlama modelleri içerisinde yer alan seçeneklerden bir tanesini seçerek reklam pazarlama modelinizi belirlemiş olursunuz. Bu modeller, markanızın hedef kitlesine hangi yöntem ile ulaşacağınızı belirleyecektir. Bu nedenle hedef kitleniz için en uygun reklam pazarlama modelini seçmeniz oldukça önemlidir. Bu modellerden birini seçerek oluşturduğunuz reklamlar sayesinde birçok insana aynı anda ulaşabilecek, bu sayede markanızın tanınırlığını arttırmış olacaksınız. Bu ise sizlerin ön planda yer almasını sağlayacak ve potansiyel müşterilerinizin sayısını arttıracaktır. Bu nedenle instagramda reklam verme konusunun markanız açısından oldukça önemli olduğunu ifade etmek mümkündür.

Önceki blog; 
İnstagram blogları;

İnstagram reklamları ile ilgili merak edilenler;

İnstagram reklam verme, instagram reklam fiyatları, instagram reklam alm,a instagram reklam yasağı. İnstagram reklam veremiyorum, instagram reklam ücretleri, instagram reklam hilesi, instagram reklam hesabı kapatıldı. İnstagram reklam almak istiyorum, instagram reklam afişi, instagram reklam ayarları.

İnstagram reklam ajansları, instagram reklam alma nasıl yapılır? İnstagram reklam algoritması, instagram reklam alan sayfalar, instagram'a reklam vermek, instagram için reklam hazırlama. İnstagram reklam borcu ödeme, instagram reklam borcu ödenmezse ne olur? İnstagram reklam boyutu, instagram reklam bütçesi ne kadar olmalı?

İnstagram reklam botu, instagram reklam boyutları, instagram reklam bütçesi ayarlama, instagram reklam kontrol.

İnstagram reklam cezası, instagram reklam cümleleri, instagram reklam çıkıyor, instagram reklam verme ücretleri, instagram reklam vergisi, instagram reklam veren firmalar, instagram reklam çeşitleri, instagram reklam çözünürlük. İnstagram reklam çalışmıyor, instagram reklam çalışması, instagram reklam çıkamıyorum. İnstagram reklamı çıkmak, instagram çoklu reklam, instagram reklam durdurma, instagram reklam durduruldu. İnstagram reklam değerlendirmede, instagram reklam danışmanlığı, instagram reklam destek, instagram reklam destek hattı.

Anasayfa;

Tiktok paketleri;

Tiktok blogları;

İnstagram blogları;

İlgili Yazılar:

İnstagram'da Reklam Nasıl Verilir? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar