İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram’da Reklam Alma Ve Reklam Verme Yöntemleri

instagram-da-reklam-alma-ve-reklam-verme-yontemleri-34

İlk dönemlerde belki de sadece eğlence amaçlı kurulan bir sosyal medya platformuydu. Ancak kısa bir süre geçti ve ticaretin en dinamik hareket alanları içerisinde yer almaya başladı. İnstagram’dan bahsediyoruz. Şu anda, kuşkusuz, e-ticaret ve e-pazarlama konularının en sık uğrak mekanı, İnstagram olmuştur. Bu yazımızda da, özellikle işletmesini daha geniş pazarlara doğru fora etmek isteyen kişilere özel İnstagram’da reklam alma ve verme konularından bahsediyor olacağız.

Konumuza geçmeden evvel, günümüzde bu konunun ne kadar önemli bir noktaya gelmiş olduğuna dair açıklık getirmek için bazı verileri paylaşmak istiyoruz. Sosyal medyanın özellikle de e-ticaret başlığına dair ne kadar güçlü bir penetrasyon etkisi bırakmakta olduğunu, belirteceğimiz nicel detaylar ile daha iyi anlayacaksınız. İnstagram’da reklem verme işlemlerinin neden her gün düne kıyasla çok daha önemli olmaya başladığını göreceksiniz. Neden İnstagram?

 • Şunu unutmamalıyız ki devir, retinaya çarpanın ünlü olup ön plana çıktığı bir devirdir. Dolayısıyla İnstagram üzerinden markalaşmak elzem bir hale gelmiştir.
 • Şu anda kullanıcıların takip listesine baktığımızda, kullanıcıların yüzde 80’lik bir kısmının, herhangi bir işletmeyi takip etmekte olduklarını görmekteyiz.
 • Facebook ile kıyaslandığında 10 kat daha fazla olan bir etkileşim dünyası bizleri karşılıyor.
 • Kullanıcıların yüzde 60’lık bir bölümü, yeni ürünler hakkında bilgi almak için İnstagram bilgi kanalını tercih ediyorlar.

İnstagram'da Nasıl Reklam Verilir?

Bu istatistiklere baktığımızda bile, inanılmaz bazı nicel detayları görmekteyiz. Bu yüzden sorusu üzerinde özellikle de işletme sahipleri bilhassa çok daha fazla mesai harcamalıdırlar. Aşağıdaki reklam formatları arasından reklam verme işlemleriniz üzerinde düşünmeye başlayabilir, planınızı kurabilirsiniz:

İnstagram Görsel Reklam Yöntemleri

İnstagram biliyorsunuz ki görsel içerik paylaşımı ile patlamış bir alandır. Bu sebepten ötürü, sıklıkla tercih edilen görsel reklam yöntemleri İnstagram reklam verme işlemleri sırasında sürekli tercih listesinde yukarılarda yerini almaktadır. Görsel içerikli reklamlarınızı paylaşırken dikkat etmeniz gerekenler olduğunu da unutmayınız. Öncelikli olarak boyut konusuna değinelim. 1080x1080 olmalıdır oran ise 1:1 şeklinde olmalıdır. Tavsiye olarak ise görsel üzerine gereksiz yere metin içerikleri yerleştirmemenizdir.

İnstagram Döngü Reklam Yöntemleri

Döngü reklam yöntemlerini seçerken, birbirinden farklı görselleri, birden fazla olacak şekilde yan yana ekliyorsnuz. Kaydırma işlemleri ile birlikte görseller üzerinde gezinti imkanı tanıyabiliyorsunuz. Aynı zamanda video yüklemesi de yapabilir, reklamlarınızı çok daha karmaşık ayrıntılı bir hale getirebilirsiniz.

İnstagram Video Reklam Yöntemleri

Görsel içerikli reklamların tabii ki oldukça önemli olduğundan bahsettik. Ancak video içeriklerinin takipleri de istatistiklere baktığımızda her geçen gün artış gösteriyor. Bu yüzden ötürü video reklam yöntemleri de, İnstagram reklam verme yöntemleri arasında en çok kullanılan seçeneklerden bir tanesi haline gelmiştir diyebiliyoruz. Hikaye tarzında eklenebilecek olan video içeriklerinden de bahsedebiliriz ancak bu konunun video içeriklerinden ya da görsel içerikli olan reklamlardan farkları olduğunu düşünmüyoruz.

İnstagram’da Reklam Verme Adımları

İnstagram reklam verme nasıl olur sorusuna daha detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz. Yukarıda reklam yöntemlerinden kısaca altbaşlıklar halinde bahsettik. Bu yöntemleri kullanarak oluşturacağınız reklam yöntemleri sayesinde, hesabınız üzerinden işletmenizi tanıtacak olan reklam detaylarını paylaşmaya başlayabilirsiniz. İnstagram üzerinden reklam verme süreçleri şu şekilde ilerlemektedir:

 • İlk olarak Business Manager hesabınızda oturum açmalısınız
 • Açmış olduğunuz bu hesabınızı Facebook ve İnstagram sayfanız ile entegre konuma getirmelisiniz
 • Reklam hesabınızı oluşturup bu hesabınızı yeniden açmış olduğunuz Business Manager hesabınız ile entegre konuma getirin
 • Kampanyanızı oluşturmak amacıyla şimdi reklam hesabınıza giriş yapın
 • Reklam verme hedeflerinizi seçin
 • Kampanya için ayırmayı düşündüğünüz bütçenizi belirlemeyi ihmal etmeyin
 • Hedef kitleniz için çalışmalara başlayın
 • Vermek istediğiniz reklam yöntemini, türünü seçin
 • Reklamlarınızı yetkili isimlere onaya gönderin

İlk adım genellikle kullanıcılar için sorun teşkil edebiliyor. Bunun üzerine diğer farklı sorular internet üzerinde aratılmak durumunda kalıyor. Bu sebepten ötürü Business Manager nedir sorusuna da yanıt vermek istiyoruz. İnstagram reklam verme aracı olarak kullanılan Business Manager, Facebook aracıdır, ücretsizdir. Facebook ve İnstagram sayfanızı aynı anda tek çatı altında yönetmenizi sağlamaktadır. Oldukça kullanışlı bir araç olmasından ötürü, reklam verme işlemleriniz esnasında kullanımına ihtiyaç sıklıkla duyulmaktadır.

İnstagram reklamları ile ilgili en çok arananlar;

 • instagram reklam verme
 • instagram reklam fiyatları
 • instagram reklam alma
 • instagram reklam veremiyorum
 • instagram reklam hilesi
 • instagram reklam ücretleri
 • instagram reklam yasağı
 • instagram reklam verme ücretleri
 • instagram reklam ajansları
 • instagram reklam ayarları
 • instagram reklam afişi
 • instagram reklam alma fiyatları
 • instagram reklam algoritması
 • instagram reklam alma nasıl yapılır
 • instagram reklam ajansı
 • instagram'a reklam vermek
 • instagram için reklam hazırlama

İnstagram reklam borcu ödenmezse ne olur? İnstagram reklam borcu ödeme, instagram reklam boyutu, instagram reklam bütçesi ne kadar olmalı instagram reklam bir sorun oluştu instagram reklam boyutları instagram reklam bütçesi ayarlama instagram reklam botu instagram reklam kontrol instagram reklam cezası instagram reklam cümleleri instagram reklam çıkıyor instagram reklam cesitleri instagram carousel reklam instagram cüzdan reklamları cambly instagram reklam instagram reklam çeşitleri instagram reklam çıkma instagram reklam çalışmıyor instagram reklam çözünürlük instagram reklam çıkamıyorum instagram reklamı çıkmak.

İnstagram çoklu reklam, instagram reklam durdurma, instagram reklam durduruldu, instagram reklam değerlendirmede instagram reklam danışmanlığı instagram reklam düzenleme instagram reklam destek instagram reklam danışmanı instagram reklam destek hattı instagram reklam programı instagram reklam dolar instagram reklam seçenekleri instagram reklam engelleme instagram reklam ekşi instagram reklam eğitimi instagram reklam erişimi kısıtlandı instagram reklam engelleme android instagram reklam erişim sorunu instagram reklam engelleme ios instagram reklam engelleme programı instagram reklam faturası instagram reklam fiyatları ekşi instagram reklam fiyatları 2021 instagram reklam fiyatları 2020 instagram reklam form doldurma instagram reklam fikirleri instagram reklam fiyatları ne kadar instagram.reklam instagram reklam fatura instagram reklam görseli instagram reklam geliri instagram reklam geçmişi instagram reklam görseli.

İnstagram reklam gizleme instagram reklam gider gösterme instagram reklam geliri ne kadar instagram reklam gelmesin instagram reklam ücreti instagram reklam hesabı değiştirme instagram reklam hesabı instagram reklam hesabı kapatıldı instagram reklam hesabı açma instagram reklam hesabı doğrulama instagram reklam hedef kitle instagram reklam hatası instagram reklam koşulları facebook i instagram reklamiranje instagram reklam ilgi alanları instagram reklam iznin yok instagram reklam iptal etme instagram reklam ilkeleri instagram reklam ilgi alanları nedir instagram reklam izin yok instagram reklam ilgi alanları silme instagram reklam işbirliği instagram reklam yöneticisi instagram reklam yardım instagram reklam kısıtlaması instagram reklam kapatma instagram reklam kredisi kodu instagram reklam kısıtlaması nasıl kaldırılır instagram reklam kredisi instagram reklam kaldırma instagram reklam kuralları instagram reklam kısıtlama.

İnstagram reklam limiti instagram lokasyon reklam instagram linkli reklam instagram reklam verme kaç lira instagram reklam maliyeti instagram reklam modelleri instagram reklam merkezi instagram reklam makbuzu instagram reklam müşteri hizmetleri instagram reklam müzikleri instagram reklam metni instagram reklam maliyeti düşürme instagram reklam nasıl verilir instagram reklam nasıl alınır instagram reklam nasıl verebilirim instagram reklam ne kadar instagram reklam ne zaman onaylanır instagram reklam nasıl instagram reklam nasıl kapatılır instagram reklam neden reddedildi instagram reklam onay süresi instagram reklam onaylanmadı instagram reklam oluşturma instagram reklam oyunları instagram reklam onay bekleniyor instagram reklam onaylandı ama yayınlanmıyor instagram reklam optimizasyonu instagram reklam ödemesi instagram reklam ödeme sorunu instagram reklam ödeme instagram reklam örnekleri instagram reklam ölçüleri.

İnstagram reklam ödemeleri instagram reklam ödemesi yapılmazsa ne olur instagram reklam ödeme yöntemi değiştirme instagram reklam önerileri instagram reklam para birimi değiştirme instagram reklam parası instagram reklam politikası instagram reklam problemi instagram reklam parası ödeme instagram reklam püf noktaları instagram reklam para kazanma instagram reklam reddedildi instagram reklam r10 instagram reklam raporu instagram reels reklam verme instagram reels reklam instagram rayban reklamı instagram reklam verme rehberi instagram reklam verme resimli anlatım r10 instagram reklam facebook instagram reklam instagram reklam sorunu instagram reklam sayfaları instagram reklam silme instagram reklam satın alma instagram reklam sınırı instagram reklam stratejileri instagram reklam sorunları instagram reklam sözleri instagram reklam sponsorlu instagram reklam şikayet instagram reklam şirketleri instagram reklam şablonları.

İnstagram reklam şikayet etme instagram reklam şartları instagram reklam şablonu instagram şarkı reklamı instagram reklam taktikleri instagram reklam tüyoları instagram reklam tasarımları instagram reklam türleri instagram reklam tahmini erişim instagram reklam tanıtım instagram reklam teklifleri instagram reklam tasarımı instagram reklam uygulaması instagram reklam uzmanı instagram ucuz reklam verme instagram ucuz reklam instagram ucretsiz reklam instagram uygulamadan reklam verme instagram ucuza reklam instagram reklam ücretleri 2020.

İnstagram reklam ücreti ödeme instagram reklam ücretini ödeyemiyorum instagram reklam ücretini çekmiyor instagram reklam ücreti ne kadar instagram reklam ücretleri 2021 instagram reklam ücretleri ekşi instagram reklam vermek instagram reklam vergisi instagram reklam veren firmalar instagram reklam verme yasağı instagram reklam veren sayfalar reklama v instagram reklama v instagram stories instagram reklam yayınlanmıyor instagram reklam yapma instagram reklam yazıları instagram reklam yöneticisi giriş instagram reklam yazı kontrol instagram reklam yorumları instagram reklam zam instagram reklam ücreti ne zaman kesilir instagram reklam parasını ne zaman alıyor instagram reklam ödemesi ne zaman?

İnstagram reklam yasağı ne zaman başlıyor instagram reklam yasağı ne zaman instagram reklam kısıtlaması ne zaman kalkar kot z reklamy instagram instagram reklamlar instagram profil reklamı instagram 1 günlük reklam instagram reklam 2021 instagram reklam 2020 instagram reklam 2000 instagram reklam ücretleri 2019 instagram reklam engelleme 2020 instagram reklam fiyatları 2019 instagram reklam verme 2019 instagram reklam açma

ve sende hemen instagram takipçi sayını kolay ve güvenilir bir şekilde arttırmaya başla!


Sonraki blog; 

Önceki blog; 

Tüm bloglar;

İlgili Yazılar:

İnstagram’da Reklam Alma Ve Reklam Verme Yöntemleri | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar