İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum

instagram-da-paylasim-yapamiyorum-48

Her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşımının yapıldığı Instagram’da bazen paylaşım yapamama sorunu yaşıyoruz. Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı Instagram’da paylaşım yapamama sorununun birçok nedeni bulunmaktadır. Siz de “Neden Instagram’da paylaşım yapamıyorum?” diyorsanız bu yazımızın size yol göstereceğini düşünüyoruz.

Dünya üzerinde yaklaşık 1 milyar kullanıcıya sahip olan Instagram, “Instagram’da paylaşım yapamıyorum” diyen kullanıcılara sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirten bir mesaj yayınladı. Instagram, fotoğraf, video ya da hikaye paylaşamayan kişilerin cihazlarında sorun olabileceğini, Instagram uygulamasından kaynaklanan bir sorun olmadığını açıkladı.

Instagram bu açıklamayı yaptı ama Instagram’da paylaşım yapamıyorum diyen birçok kişi sorunun uygulama kaynaklı olabileceğini de deneyimliyor.

Instagram’da paylaşım yapamıyorsanız, fotoğraf ve videolarınız yükleme sırasında takılıp kalıyorsa ve yükleme gerçekleşmiyorsa, sizden ya da uygulamadan kaynaklı sorunlar olabilir. Bu sorunlar nelerdir ve Instagram’da paylaşım yapamıyorum sorununun çözümü için neler yapmalıyız beraber inceleyelim.

Neden Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum?

Instagram’da neden paylaşım yapamıyorum diyorsanız, şu durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz;

  • Instagram uygulamasından kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz
  • İnternet bağlantınız zayıftır
  • Yüklediğiniz fotoğrafın formatı uygun değildir
  • Telif hakkı içeren görsel yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz
  • Şüpheli işlemler yaptığınız için Instagram hareketlerinizi kısıtlamış olabilir
  • Cihazınızın önbelleği dolmuştur.

Bu sorunlardan birini yaşadığınız için Instagram’da paylaşım yapamıyor olabilirsiniz. Sorununuzu tespit ettikten sonra anlatacağımız çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum Sorununun Çözümü

Instagram’da paylaşım yapamıyorum sorunu, önceki yıllarda çok daha fazla yaşanıyordu. Instagram uygulamadan kaynaklı bir sorun yok dese de açıkçası Ocak 2019 ve Haziran 2019’da yapılan güncellemeler sonrasında şu an bu sorunla daha az karşılaşıyoruz.

Instagram uygulamasından kaynaklı bir sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken, uygulamayı cihazınızdan kaldırıp yeniden uygulamayı cihazınıza indirmektir.

Instagram’a fotoğraf yüklerken bazen şu mesajla karşılaşıyoruz: “Fotoğraf paylaşılamıyor üzgünüz, ancak fotoğrafın paylaşılırken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar dene.” Tekrar denemenize rağmen gönderiniz paylaşılmıyor olabilir. Bu durumda ilk olarak internet bağlantınızı kontrol edin. Eğer bağlantınız zayıfsa fotoğraf ya da videonuzu paylaşmakta sorun yaşamaya devam edersiniz.

Paylaşmaya çalıştığınız fotoğrafın formatı da Instagram’da paylaşım yapamamanıza neden olabilir. Fotoğraflarınız PNG, Bmp, Jpeg, Gif, Tiff gibi formatlardadır. Instagram’da paylaşamadığınız fotoğrafınızın formatını kontrol edip değişiklik yapabilirsiniz. Telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraf ya da videoları yüklerken bu sorunu genellikle yaşamazsınız. Bilgisayarınızda ya da galerinizdeki eski fotoğraflarınızda ya da fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraflarda yaşamanız daha olasıdır.

Bir başkasının fotoğrafını ya da videosunu paylaştığınızda eğer telif hakkı bulunuyorsa Instagram o paylaşımınızı da kaldıracaktır. İlk yüklediğinizde paylaşabilirsiniz, ama durum fark edilince paylaşımınız kaldırılır ve yeniden yüklerken sorun yaşarsınız. Bu durumun bir çözümü yoktur. Paylaşacağınız fotoğraf ya da videoların telif hakkı olup olmadığına emin olmalısınız.

Instagram’da takipçi sayınız az ise ve çok fazla kişiyi bir anda takip etmeye başladıysanız ya da arka arkaya çok fazla paylaşım yaptıysanız, Instagram bundan şüphelenir. Bu hareketleriniz nedeniyle de engellenirsiniz. Instagram’da paylaşım yapamama nedenlerinizden biri de bu olabilir. Eğer hesabınızı yeni açtıysanız ve takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız, sitemiz üzerinden takipçi satın alabilirsiniz ya da diğer sosyal medya hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Instagram’da Önbellek Sorunu ve Çözümü

Instagram’da paylaşım yapamıyorum diyen çoğu kişi önbellek ile ilgili sorun yaşamaktadır. Instagram üzerinden fotoğraf ve video paylaşamıyorsanız büyük ihtimalle cihazınızda Instagram’ın hafızası dolmuştur. Siz Instagram’da gezerken ve paylaşım yaparken bu hareketleriniz cihazınızın önbelleğinde depolanır. Depolanan verileri silmezseniz önbelleğiniz şişer ve yeni paylaşımlarınızı yaparken sorun yaşarsınız. Önbelleğinizi temizledikten sonra Instagram’da paylaşım yapmaya devam edebilirsiniz.

Instagram’ın ön belleğini temizlemek için yapmanız gerekenler;

  • Telefonunuzun görev yöneticisi ya da ayarlar bölümüne gelin
  • Listeden Instagram uygulamasını seçin
  • Önbelleği temizle seçeneğine dokunun

Instagram önbelleğinizi temizledikten sonra tekrar paylaşım yapın. Eğer sorununuz önbellekten kaynaklanıyorsa artık gönderileriniz yayınlanır.

Yukarıda anlattığımız sorunları yaşıyorsanız ve çözüm yollarını denemenize rağmen hala Instagram’da paylaşım yapamıyorum diyorsanız, Instagram ile iletişime geçmelisiniz. Instagram’a “Paylaşım yapamıyorum, gönderilerim yüklenmiyor. Lütfen yardım edin” gibi bir mesaj iletebilirsiniz. Şu linke tıklayıp Instagram’ın Yardım Merkezi’ne ulaşabilirsiniz;

Instagram’da paylaşım yapamıyorum sorunu hakkında hazırladığımız bu yazımızın sizin için faydalı olduğunu umuyoruz. Eğer Instagram fotoğraf yükleme sorunu yaşıyorsanız mutlaka anlattığımız sebeplerden kaynaklanıyordur. Çözüm yollarını deneyerek sorunun nereden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Son Yazılar