İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram’da Neden Canlı Yayın Açamıyorum?

instagram-da-neden-canli-yayin-acamiyorum-4

İnstagram günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olmakla birlikte düzenli aralıklarla uygulama kapsamında yapılan güncellemeler ve revizyonlar kullanıcılar tarafından büyük beğenilerin oluşmasına katkı sağlamaktadır. Özellikle İnstagram canlı yayın özelliği günümüzde uygulama kapsamında en çok tercih edilen özelliklerden biri olarak dikkat çekmektedir. Günde yüz binlerce kullanıcının İnstagram üzerinden canlı yayın başlatarak diğer kullanıcılar ile etkileşim kurduğu bilinmektedir.

Uygulama kapsamında sunulan canlı yayın özelliğinin yüksek düzeyde ilgi görüyor olmasına karşın kullanıcılar tarafından çok sık karşılaşılan problemlerden birisi de İnstagram’da canlı yayın özelliğini kullanamıyorum sorunudur. Bu sorunun temelde birden fazla sebebi olabilmekle birlikte çözümleri ise son derece basittir. Bazı durumlarda uygulama üzerinde yaşanan yoğun internet trafiğinin de etkili olabildiği İnstagram canlı yayın hatası sorunlarına kesin ve etkili çözümler üretmek ise son derece mümkündür.

Özellikle İnstagram fenomenleri ve influencerlar tarafından çok sık baş vurulan İnstagram uygulaması özelliklerinden olan canlı yayınlar pek çok farklı konuda kullanıcıların bilgi alışverişi ya da tanıtım yapma gibi temel faaliyetleri yerine getirebilmesine izin vermektedir. Uygulama kapsamında canlı yayın seçeneğinin kullanılması bazı kurallar ile sınırlı tutulmuş olmakla birlikte belirtilmiş olduğu gibi bazı durumlarda ise kullanıcılar tarafından İnstagram canlı yayın özelliğini kullanamama hatası ortaya çıkmaktadır.

İnstagram Canlı Yayın

Bilineceği üzere İnstagram canlı yayın özelliği uygulamanın ilk olarak piyasaya sürüldüğü tarihten çok uzun bir süre sonra yapılan güncellemeler dahilinde uygulamaya eklenmiştir. Belli aralıklarla yapılan diğer güncellemeler ile uygulama içerisinde yapılması izin verilen canlı yayın seçenekleri ve ek alternatifler de kullanıcılara sunulmaktadır. Her kullanıcıya İnstagram dahilinde canlı yayın açabilme olanağı sunuluyor olmakla birlikte her gün pek çok kullanıcı İnstagram üzerinden canlı yayın başlatmaktadır.

Her gün yüz binlerce kullanıcı tarafından İnstagram canlı yayın özelliği aktif olarak kullanılıyor olmakla birlikte belirtilmiş olduğu gibi bazı durumlarda canlı yayın açılması ya da bu özelliğin kullanılması ile ilgili temel sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda uygulamadan kaynaklanan sorunların yanı sıra kullanıcılardan kaynaklanan problemler nedeniyle de uygulamanın bu özelliğinin hata vermesi son derece olasıdır.

için iste bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram canlı yayın hatası sorunlarına geçmeden önce uygulama kapsamında canlı yayın özelliğinin nasıl kullanıldığına dikkatlice bakılması gerekmektedir. Bu kapsamda uygulama üzerinden canlı yayın başlatmak ve sağlıklı bir canlı yayın süreci geçirmek son derece basit ve hızlıdır. Üstelik uygulamanın güçlü alt yapısı bu tarz zor sayılabilecek açık uçlu yayınların yapılabilmesine de olanak sağlamaktadır.

İnstagram canlı yayın nasıl yapılır?

İnstagram canlı yayın yapmak için takip edilmesi gereken yol şu şekildedir;

  • Öncelikli olarak uygulamaya giriş yapılmalıdır.
  • Bir sonraki aşamada uygulamanın sol süt bölümünde yer alan hikâye ekle kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Açılan pencerede pek çok farklı kamera seçeneği sunuluyor olmakla birlikte canlı yayın yapılabilmesi için sağ alt bölümde yer alan seçenekler kaydırılarak canlı yayın bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Son aşamada ise “başlat” butonuna tıklanarak canlı yayın başlatılmalıdır.

Görüleceği üzere İnstagram canlı yayın başlatmak son derece basit ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bunula birlikte bazı durumlarda ise İnstagram canlı yayın başlatılamıyor hatası ortaya çıkabilmektedir.

İnstagram hesabınıza ucuz ve güvenilir bir şekilde takipçi satın almak için, sayfamızı inceleyin!

İnstagram’da Canlı Yayın Özelliğini Kullanamama Hatası

Uygulama kapsamında canlı yayının başlatılması görüleceği üzere son derece basit olmakla birlikte özellikle yayın başlatılma aşamasında İnstagram canlı yayın özelliğini kullanamıyorum gibi bir problemle karşılaşılıyorsa temelde bu sorunun 2 farklı sebepten kaynaklandığını söylemek yanılış olmayacaktır.

İnstagram canlı yayın özelliğini kullanamama hatası çoğunlukla internet kaynaklı sebeplerden ortaya çıkabilmektedir. Özellikle internet erişiminde herhangi bir problem ya da sorun olması durumunda İnstagram tarafından sağlanan bu özelliğin aktif bir şekilde kullanılabilmesi her şart altında mümkün olamamaktadır.

İnstagram canlı yayın özelliğini kullanamama hatasına sebep olan bir diğer sorun ise cihazdan kaynaklanmaktadır. Bazı durumlarda ise cihazlar ya uygulamanın güncel sürümünü yüklemeye yetmeyecek kadar depolamaya sahip değildir ya da cihazların bu özelliği kullanma konusunda sistem yeterliliğine sahip olmamaktadır.

İnstagram Canlı Yayın Hatası Nedenleri 

Temelde iki farklı şekilde gerçekleşen İnstagram canlı yayın hatası nedenleri anlaşılacağı üzere cihaz ya da internet merkezli olmaktadır. Özellikle internet kullanımı konusun sınırlılığın olması ya da güçlü bir internet ağının bulunmuyor oluşu veya internetin güçlü bir şekilde çekmiyor oluşu uygulama kapsamında yapılacak canlı yayınlarda hata ile karşılaşılıyor olmasının en temel sebebidir. Bunula birlikte cihazların canlı yayın yapmaya uygun olmaması veya sistem gereksinimlerini yeterli düzeyde karşılayamıyor oluşu veya yeterli miktarda internet akışı gerçekleştiremiyor oluşu en temel cihazdan kaynaklı canlı yayın hatasına sebep olan etkenlerdir.

İnstagram Canlı Yayın Özelliği Hatası Çözümü

İnstagram canlı yayın özelliği kullanamama hatası çözümü için öncelikli olarak sorunun internetten kaynaklanıyor olması durumunda neler yapılabileceğine bakılmalıdır. Bu kapsamda internet akışı Wi-Fi üzerinden gerçekleşiyor ise modeme ya da internet dağıtıcısı olan araca daha yakın bir alana geçiş yapılmalıdır ve internetin daha güçlü bir şekilde çekmesi sağlanmalıdır. Mobil veri kullanılıyor ise yine de internet akışı ile ilgili bir problem olabileceğinden bir miktar beklenmesi tavsiye edilmektedir.

İnstagram canlı yayın hatası için sorun cihazdan kaynaklanıyor ise bu noktada yapılabilecek pek bir şey bulunmamaktadır ve en iyimser olarak canlı yayının başka bir cihaz ile gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak uygulamanın güncel olmaması durumlarında ise canlı yayın açılmadan uygulamanın gerekli güncellemelerinin yapılması tavsiye edilir.

İlgili Yazılar:

Önceki blog; 
sayfasına giderek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Sonraki blog; 

İnstagram’da Neden Canlı Yayın Açamıyorum? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar