İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram'da Keşfete Düşmenin Püf Noktaları

instagram-da-kesfete-dusmenin-puf-noktalari-59

İnstagram’da bulunan keşfet özelliği, pek çok kişi tarafından aktif şekilde takip edilir. Aynı zamanda fenomen olmak isteyen çok sayıda kişi de buraya düşmek için çaba gösterir. Eğer siz de hesabınızın İnstagram’da bu kısma çıkmasını istiyorsanız, ilk olarak keşfet algoritmasını ve paylaşımlarınızı nasıl yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

İnstagram’da hesabım keşfete çıkmıyor, ne yapabilirim? Sorusunu merak ediyorsanız, bunun temel nedeni paylaşımlarınızı yanlış yapmanız, algoritmayı bilmemeniz ve etiketleri kullanmamak ya da hatalı uygulamaktır. Eğer bu hususlara dikkat ederseniz ve çizginizi korursanız, kısa süre içerisinde keşfete siz de düşebilirsiniz. Konuyu detaylı olarak ele aldığımız bu yazımızı okuyarak sorununuza bir çözüm bulmanız mümkün.

İnstagram Keşfet Algoritması

İnstagram keşfet algoritması nasıl çalışır? Eğer sistemin nasıl çalıştığını ve robotların nelere dikkat ettiğini bilmiyorsanız, kurallara uymadığınız için düşmeniz de oldukça düşük bir ihtimaldir.

İnstagram, oldukça geniş olduğu ve milyonlarca insan tarafından kullanıldığı için sistemlerinde robotlar kullanır. Bunlar keşfete getirilecek hesapları seçerken, bazı parametrelere göre hareket eder.  Tüm kullanıcıların paylaşımları detaylı şekilde incelenerek, buna göre sıralama yapılır.

Mevcut kriterlerden bazıları fotoğrafların ve videolarınızın kalitesi, hitap eder nitelikte olması, yazılar ve rakamların abartılı ve ilgisiz olmaması ve repost gönderiler bulunmaması şeklinde belirtilebilir. İnstagram keşfet algoritması içerisindeki bu hususlara dikkat ederseniz, buna uygun paylaşımlar yapabilirsiniz.

İnstagram Keşfet Etiketleri

İnstagram’da hesabım keşfete çıkmıyor diyorsanız, bunun nedenlerinden bir tanesi de etiketleri düzgün kullanmamaktır. Platform, her kullanıcıya bir gönderide en fazla 30 etiket kullanma hakkı verir. Ancak bunların hepsi gönderiyle ve birbirleriyle ilgili olmalıdır. Peki, 2020 yılında güncel İnstagram keşfet etiketleri neler?

 1. #love
 2. #TFLers
 3. #tweegram
 4. #photoooftheday
 5. #20likes
 6. #amazing
 7. #smile
 8. #follow4follow
 9. #like4like
 10. #look
 11. #instalike
 12. #igers
 13. #picoftheday

İnstagram keşfet etiketleri arasında daha pek çok seçenek vardır. Eğer bunu detaylı olarak araştırır ve gönderilerinizde buna dikkat ederseniz, robotlar doğru etiket kullanımını gördüğünde keşfette sizi ön sıralara alacaktır.

İnstagram Keşfet Hilesi Var Mı?

İnstagram’da keşfete düşme hilesi insanlar tarafından kolay şekilde görüldüğü her zaman ilgi kaynağı olmuştur. Ancak İnstagram tarafından kullanılan robotlar oldukça akıllı olduğu için, hile kullanarak kandırmanız mümkün değildir. Zira bunlar sadece mevcut gönderilerinizi, yazıları ve üzerlerindeki inceler.

Eğer incelemeleriniz sonucunda İnstagram keşfet hilesi şifresiz gibi konularla karşılaşırsanız, tedbirli davranmanız önerilir. Zira bazıları virüslü olduğu için, bilgisayar ya da telefonunuzda olan bilgileri çalması muhtemeldir.

Keşfete Düşmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Keşfete düşmek için, öncelikle hesabınızın tüm kullanıcılara açık olması gerekir. Zira etiketleri doğru kullansanız da bunları takip ederek sizi bulan kişiler profilinizi göremezse, size çoğu kez takipçi isteği atmadan, geri dönecektir.

Fotoğraf ve videolarınızın kalitesi, çözünürlüğü ve kopya olup olmadığı da önemli konulardır. İnstagram içerisinde her gün binlerce kullanıcı aynı şeyleri paylaşır. Ancak bu durum, keşfete çıkmanızı sağlamaz.

Dolayısıyla İnstagram keşfete çıkmak için kullanıcıların gözünden düşünmeli ve neler istediklerini tahmin etmeniz gerekir. Düzenli ve kaliteli paylaşımlar, sizin yardımcınız olacaktır. Ayrıca İnstagram’da çoğu kullanıcı uzun yazıları okumadığı için az ve öz yazmanız tavsiye edilir.

İnstagram'da Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım?

Keşfete düşüp düşmediğinizi hesabınıza gelen izlenme, beğeni, yorum ve takipçilerle belli olur. Eğer normalden daha fazla takipçi almaya başlamışsanız ve beğenileriniz de orantılı ölçüde artıyorsa, bu sonunda keşfedildiğinizi ve oldukça beğenilen bir hesap olduğunuzu gösterir. Gönderilerinizin analizlerinden, gelen beğeni ve yorumların etiket veya keşfet sekmesinden gelip gelmediğini görebilirsiniz.

İnstagram’da keşfete düşmenin püf noktaları bulunmaktadır. İnstagram’da keşfete düşme yöntemlerimiz ile videolarınızı hızlıca keşfete çıkartmaya başlayın. İnstagram’da keşfete düşmenin püf noktaları yazımız ile keşfet hakkında bilinmeyen püf noktalara ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

İnstagram'da daha kolay keşfete çıkabilmek için, keşfet etkili beğeni ve .
Sonraki içerik; 
Önceki İçerik; 
İlgili diğer içerikler;
İnstagram'da sorularan sorulara tüm cevaplar, sayfamızda!

İnstagram'da Keşfete Düşmenin Püf Noktaları | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar