İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram’da Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

instagram-da-agir-cekim-nasil-yapilir-16

Hikayeler özelliğini her geçen gün farklı bir boyuta taşıyan Instagram, paylaşılan videolara farklı efektler ekleme fırsatı sunan bir dizi güncelleme ile kullanıcılarına içerik üretimi konusunda daha etkin rol oynama imkanı tanıdı. Bu doğrultuda hikayenizde paylaştığınız bir videoya dilediğiniz gibi ağır çekim efekti uygulayabilir, bunun yanı sıra daha etkileyici bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Bu efekti uygulamak için ise uygulamanız gereken adımlar tahmin ettiğinizden daha basittir. Bu yayınımızda sizlere instagram ağır çekim video paylaşma hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Ağır Çekim Özelliği Nedir?

Instagram’ın sunmuş olduğu ağır çekim özelliği fotoğraflarda uygulandığında telefonda yapmış olduğunuz ağır çekimli videolardan farklı işleyiş kazanacaktır. Hâl böyle olunca ağır çekim moduyla etkili içerik üretmek istiyorsanız direkt olarak videolu paylaşımlara yoğunlaşmanız gerekiyor. Bu özelliğin aslında temel amacı saniyede çekilen kare sayısını arttırarak tüm fotoğrafları birleştirip GIF uzantılı videolar oluşturmaktır.

Instagram Ağır Çekim Video Paylaşma

Her ne kadar son zamanlarda piyasaya sürülen telefonlarda ağır çekim özelliği bulunuyor olsa da bu şekilde çektiğiniz videoları hikayelerde paylaşmak pek sağlıklı sonuçlar doğurmuyor. Bu sebeple instagram tarafından aktif edilen ağır çekimle video paylaşma özelliğini aşağıda belirtilen adımlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlara geçmeden önce telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasının son sürüme güncellenmiş olduğuna emin olun.

  1. Instagramda kullandığınız hesaba kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  2. Hemen ardından ana ekranın sol üst kısmında bulunan kamera simgesine tıklayın.
  3. Bu simgeye tıkladığınızda kameranız aktifleşecektir.
  4. Ekranın alt kısmında bulunan çekim butonunu sola doğru kaydırdığınızda “Eller Serbest” kategorisinin hemen yanında bulunan “Ağır Çekim” moduna geçiş yapın.
  5. Bu özelliği aktif ettikten sonra çekimlerinizi ağır çekim özelliğiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Videolarınızı ağır çekim özelliğini kullanarak çektikten sonra düzenleme penceresinde dilediğiniz gibi sticker eklemesi ya da videonun üzerine şekilli yazı yazma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bütün düzenlemelerinizi yaptıktan sonra direkt olarak üst kısımda bulunan “Bitti” butonuna basarak paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz.

Ağır Çekimle Çekilen Hikayeler İlgi Çeker Mi?

Instagram’da her hesabın kullanıcı kitlesinin hoşlandığı içerikler farklılık gösteriyor. Bu sebeple takipçilerinizin ilgisini çeker ya da ilgisini çekmez demek pek doğru olmayacaktır. Hikayelerinize görsel efektler uygulayarak onları daha fazla kişi tarafından izlenmesini sağlayarak hedeflediğiniz popülerliği kısa süre içerisinde yakalayabilirsiniz. Her geçen gün instagram bazlı yapılan güncellemeler içerik üreticilerini diğer profillere göre ön plana çıkartmakta olup takipçi arttırma konusunda başarıya ulaşmalarını sağlıyor.

Ağır Çekim Videoları Profilimde Paylaşabilir Miyim?

Instagram’ın ağır çekim özelliğini kullanarak paylaştığınız hikayeleri ne yazık ki doğrudan profilde paylaşma şansınız bulunmuyor. Her ne kadar böyle olsa da farklı yolları deneyerek ağır çekim videoları profilinizde paylaşabilirsiniz. Bunu mümkün hale getirmek için;

  1. Ağır çekim özelliğini kullanarak hikaye kaydedin.
  2. Kaydettiğiniz hikayeyi paylaşma ekranına geldiğinizde ekranın üstünde bulunan “Aşağı Ok” simgesine tıklayın.
  3. Bu şekilde çektiğiniz ağır çekim videoyu direkt olarak telefonunuza kaydedebileceksiniz.
  4. Bunun ardından akış sayfasına geri döndüğünüzde normal fotoğraf paylaşır gibi paylaşım yapma ekranına girin.
  5. Son olarak bir önceki adımda kaydettiğiniz ağır çekim videoyu galerinizden seçin.

Bu sayede instagram tarafından mümkün kılınmayan özelliği kullanabilir hale getirmiş olacaksınız.

Ağır Çekim Hikayeler Keşfete Düşer Mi?

Takipçi kitlesini arttırmak isteyen hesapların özellikle kolay yoldan takipçi kazanma fırsatı yakalamalarını sağlayan bölümlerden biri de keşfettir. Herhangi bir şekilde etkileyici hikaye paylaştıysanız ve bu paylaşımınız birçok kişi tarafından etkileşim aldıysa bu bölümde görüntülenme olasılığınız artacaktır.

Son Yazılar