İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram Bloggeri Nasıl Olunur?

instagram-bloggeri-nasil-olunur-6

Kendi bloğuna sahip olmak ve istediği bir konuda blogger olmak, pek çok kişinin hayalidir. Her ne kadar geçmiş dönemlerde bir blog açmak oldukça zor olsa da, blogger olmanın yolları günümüzde oldukça pratiktir. Eğer word press gibi hizmetlerden yararlanırsanız, blogger olmanız mümkündür.

Ancak ücretsiz olan word press tarzı bloglar; sadece sizin değil, aynı zamanda başka insanların da paylaşım yapmasına izin verir. Burada yalnızca siz yönetici konumdasınızdır. Bununla birlikte fotoğraf ve video temelli blogger olmak istiyorsanız, web tabanlı site üzerinden alacağınız performans yüksek değildir.

Burada bir İnstagram blogger’ı olarak, tüm sorunlarınızı herhangi bir ücret ödemeden çözebilirsiniz. Ayrıca sizden başka bir kişi paylaşımda da bulunamaz. Eğer Instablogger olmak istiyorum diyorsanız, bunun için yapmanız gerekenlere bu yazımızda yer verdik.

İnstagram Blogger’i Nasıl Olunur?

Eğer platformda bir blog açmak istiyorsanız, ilk olarak İnstagram blogger fotoğrafları incelemesi yaparak, fikir edinmeniz tavsiye edilir. Böylece diğer blogger’ların nasıl paylaşım yaptığını ve dili nasıl kullandıklarını görebilirsiniz.

Bir blog açmadan, önce karar vermeniz gerekir. Eğer İnstagram bloğunuzun net bir konusu yoksa ya da hâkim olmadığınız bir alanda açmışsanız, kullanıcılar tarafından sert eleştirilere maruz kalacağınız için herhangi bir verim almanız neredeyse imkânsızdır.

Dolayısıyla hangi alanı seviyorsanız, bunun üzerinden hareket etmeniz önerilir. Eğer gezmeyi seven bir kişiyseniz, bir gezi bloğu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Blog açmak için şu aşamaları takip etmelisiniz;

  1. İnstagram hesabınıza girin ve sağ alt köşeden profilinizi açın.
  2. Sağ üst köşede üç çizgi stilindeki butona dokunun ve menüyü açın.
  3. En altta bulunan “ayarlar” seçeneğine dokunun. Ardından hesaplara giriş yapın.
  4. Profesyonel hesaba geçme butonuna dokunarak, içerik üreticisi olmak istediğinizi belirtin.
  5. Bloğunuzun hangi kategoride olduğunu seçin ve Facebook sayfanız ile bağlantısını kurun.
  6. Ziyaretçilerin sizinle iletişime geçebilmesi için, bazı kanallar belirtin.

Tüm bunları tamamladıktan sonra, İnstagram bloggerı nasıl olunur tamamlanır. Ancak hesabınızı “herkese açık” konuma getirmeniz tavsiye edilir. Böylece sizi takip etmeyen kişiler, paylaştıklarınızı görerek kaliteli paylaşımlarınız sayesinde size katılabilir.

Eğer Instablogger olmak istiyorum için yollar arıyorsanız, göreceğiniz üzere bir blog sahibi olmak hem kolay, hem de ücretsizdir. Asıl karar vermeniz gereken hangi kategoride paylaşımlar yapacağınızdır. Ayrıca Blogger olmak nedir konusunda da bilgi sahibi olmanız faydalıdır.

Blogger Olmak Nedir?

Blogger kendi bloğunu yazan kişilere verilen bir isimdir. Tüm bloggerlar arzu ettikleri ve yaptıkları konular üzerine kişisel blog adı verilen siteler açarak, buralarda paylaşım yapmaktadır.

Kişilerin ne paylaştıkları ve nasıl bir dil kullandıkları, tamamen onların arzusuna bağlıdır. Ancak bu durum, düzensiz ve kalitesiz paylaşımlar yapmanızı göstermez. Zira bloggerlar burada kendi yaşamını, hayat tarzından bir bölümü sizlerle paylaşır. Bu gerek gittiği gezilerden bir bölüm, gerekse kitaplar yahut araştırma üzerine olabilir.

Tüm bloggerler kendisini büyütmek ve daha fazla kişiye erişmek istediği için kopya paylaşım yapmamak ve düzenli aralıklarla içerik paylaşmak önemlidir. Her ne kadar çok özgün ve dikkat çekici paylaşımlar yapsanız da, düzensiz aralıklar varsa bu ziyaretçileri sıkacağı için size kayıp olacaktır.

Blog Yazarı Nasıl Olunur?

Blog yazarı olmak için ilk olarak ne tür içerikler paylaşacağınıza karar vermeniz gerekir. Ardından da tercih edebileceğiniz üç tip blog vardır;

  1. Ücretli bloglar: Bu tip bloglar, sonu .com tarzı biten bloglara denir. Bunlar bir ücret karşılığında alınır ve sadece siz ile sizin yetki verdiklerinizin paylaşım yapma hakkı vardır. Eğer uzun yazılar paylaşacaksanız ve yazıların ilgili yerlerine resim koymak istiyorsanız, mükemmel bir seçenektir. Ancak yazılarınız minimum ölçüdeyse ve yüzlerce resim düşünüyorsanız, hoş bir görüntü sergilemez.
  2. Ücretsiz bloglar: Bu bloglar word press tarzı olup, ücretli bloglar ile aynıdır. Tek farkı ücretsiz olarak açılması ve sizin yetkilendirmediğiniz kişilerin de paylaşım yapma özgürlüğü olmasıdır.
  3. İnstagram: Profesyonel hesaba geçip yaptığınızda hesabınızı bir bloğa döndürmeniz mümkündür. Eğer fotoğraf ve video ağırlıklı paylaşımlar yapıyorsanız, bu sizin için mükemmeldir.

İnstagram bloggeri nasıl olunur? İyi bir blogger yazarı olmak için ne yapılmalıdır? Sorularının cevabına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. İnstagram bloggeri nasıl olabileceğinize sitemiz üzerinde bulunan İnstagram bloggeri nasıl olunur? yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Blogger yazarı olmanın yolları için bunlardan sizin için en uygun olanı seçerek, devam etmeniz gerekir.

İlgili Yazılar:

Sonraki blog; 
Önceki blog; 
Tüm bloglar; 
İnstagram blogları;
İnstagram takipçilerini hemen daha fazla yapmak için; !

İnstagram Bloggeri Nasıl Olunur? | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar