İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu (2021)

instagram-bilinmeyen-bir-ag-hatasi-olustu-2021-62

Sosyal hesabınıza girdiğinizde Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu ekranda yazıyor ise çözümünden önce analiz kısmında kontrol edilmesi gerekenler var.

 

Arkadaşlarınızı ekleyip fotoğraflarınızı beğenip yorum yapabildiği bir uygulamadır. Son zamanların en çok tercih edilen sosyal uygulamalarından biri Instagram, reels sayesinde daha büyük bir kitleye ulaştı ve bu alanda en büyük rakibi TikTok’ a belki bu sayede ulaşabilecek. Her ağın yoğun kullanımlarında bir dizi tıkanmalar görülebiliyor. Bu durum özellikle Covid döneminde kısa bir aralıkla karşınıza çıkmıştır. Bir şey büyüyorsa sorunlarının da o denli büyümesi beklenir.

 

Instagram, ezeli rakibi olan Snapchat ile son zamanlarda kıyasıya bir mücadeleye girmiştir. Snapchat’ ın tamamını adeta programının ufak bir parçası yapan ve kopyaladığı özelliklerle çoğu rakibine fark atacağa benziyor. Yine de sadık kullanıcıların oluşturduğu bir protesto ile çoğu kişi bu uygulamayı kullanmasa da, milyonlarca insan çoktan bu uygulamaya alıştı.

 

 

Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu ne demek?

Bilinmeyen bir ağ hatası, Instagram kullanıcılarının her sene ara ara karşılaştığı erişim hatalarından birine verilen ad diyebiliriz. Bu sadece bu ağa özgü olmadığınız söyleyelim. Diğerlerinde farklı bir başlıkla ele aldığımız oluyor ve aynı şirketin uygulamalarının genelinde çıkma olasılığı mümkündür.

Karşınıza çıktığında genelde olup olmadığından emin olunuz. Tabi anlık ya da yaptığınız şüphe uyandırıcı bir işlemde böyle bir şeye neden olmuş olabilir. Geliştiricinin bir kaç yılda bir böyle uyarıların metnini değiştirebiliyor.

Ağ açılıyor ama oturum açılmıyorsa belki hesap sahibinin geçici bir süreliğine yasaklanmış olma ihtimali bulunuyor. Bizim karşımıza çıkan örnekler arasında aşırı yorum yapılması, takip edilme ve şikayetlerin böyle bir problemi doğurduğunu da söyleyebiliyoruz. Geliştiricinin vereceği karşılığın standart uyarı metinlerinden biri olabileceğini defalarca test ettik.

 

Ağ hatasının çözümü için ne gibi işlemler yapılabilir

Bu ibarenin bizde ilk aklımıza getirdiği uygulamadan ya da internet bağlantınızla alakalıdır demek oluyor. Bu hata internet bağlantısının yavaş olduğu yerlerde ya da kurum tarafından güncelleme, ya da erişim sıfırlama anlamına da gelmektedir. Telefonunuzun ekranında bu uyarıyı görmeniz durumunda tekrar erişimi sağlamak için sayfayı tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

 1. Ağın kendisiyle alakalı arızalardan dolayı çıkma olasılığı. İşin boyutu böyleyse o zaman belki vpn işinize yarayabilir. Ama dünya genelindeyse zaten işe yaramayacaktır.
 2. İnternet engeli veya port problemlerinde sıkıntı yaşanabiliyor. Varsa başka bir bağlantıyı deneyiniz.
 3. Başka bir telefon ve varsa bilgisayarla kontrol edelim. Telefonla uygulama kulanılarak deneyenlerin birde Chrome tarayıcısıyla denemelerini öneriyoruz.
 4. Cihazların tarihinin yanlış olmasından dolayı uyarılar alınabiliyor.
 5. Varsa başka hesabınızla test ediniz.
 6. Şüpheye neden olan eylemlerin ortaya çıkmasıyla geliştirici tarafından önlem amaçlı bir kısıtlama uygulanabiliyor. Saatlerce giriş engellenebiliyor ve belki kullanmanız için hesabınızı doğrulamanız istenilebiliyor.
 7. Sürekli böyle şeylerle karşılaşanların parallel space yada benzeri güvenirliğinden emin olduğunuz yardımcı uygulamalardan yararlanınız. Bu programla çok sayıda sosyal ağa bir yerde toplayabiliyorsunuz.

Güncellemelerle çıkan uyumsuzluk sorunu

Telefonlarımıza gelen yazılım güncellemeleri veya kullanıcılardan gelen feedbackler doğrultusunda kendini her zaman düzelten her uygulama gibi instagramda bu konuda oldukça hassas. Feedbacklere son derece önem vererek kullanıcılardan gelen öneri, yorum, şikayetleri sıklıkla kontrol etmekte ve güncellemelerini bu bilgiler doğrultusunda yapmaktadır.

 1. Instagram’ ın yaptığı bir güncellemeyle karşılaştınızsa o zaman önceki bir versiyonla denenmesini öneriyoruz.
 2. Telefona gelen yeni bir sürümden sonra problem yaşadıysanız o zaman sosyal medyada yer alan güncel paylaşımlardan yararlanınız.
 3. Instagram’ ın kaldırılıp yeniden yüklemeniz belki işe yarayabilir. Tabi bundan önce önbellek / veriler sil seçeneklerinin kullanılmasını öneriyoruz.
 4. Fabrika ayarı veya hard resetin işe yaradığı zamanlardan biri olabilir.

Bir ara güncellemeden hemen sonra kullanıcılardan gelen feedbackler doğrultusunda uygulamada sıkıntının tespit edildi söyleniyordu. Kullanıcıların bildirimlerine göre wi-fi veya hücresel veri aktifken bu uyarıyı alan kullanıcılar özellikle search bölümünde bu hatayla karşılaşmaktadırlar. Bunun sebebinin ne olduğunu açıklayan henüz kesin bir sonuç bildirilmese de ufak bir uygulama problemi olduğu düşünülüyor. En kısa sürede gelecek olan güncelleme ile instagram ekibinin bu problemi çözeceği bekleniyor. 

 

Hesabınızdan kaynaklı mıdır?

Hesabın sıkıntılı olma durumlarında kontrol edilecek alanlar ise;

 1. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şüphe doğuracak durumların incelenmesi gerekiyor. Son yaptığınız paylaşımlara bakılması, takip ettiğiniz kişilerin incelenmesi, giriş yapılan yerler ve cihazların analiz edilmesi.
 2. Anlamamız için profile girebilirseniz bir şeyler eklemeye çalışınız. Kayıt etmek istediğinizde uyarı geliyorsa hesabınızda bir sıkıntı var demek. Denemeyi bilgisayar kullanarakta yapılabilir.
 3. Şikayet edilen bir hesap incelenmişse ve kural dışı bir durumla karşılaşılmışsa kalıcı veya geçici böyle uyarılarla karşılaşılabilir.
 4. Kişisel bilgilerin doğru olmadığından dolayı bir engel çıkarılabilir. Destek üzerinden işlem yapıldığında kimliğin doğrulanması talep edilebilir. Bunla ne gibi bir bağlantı kuruluyor derseniz geçmişte anlamsız sonuçlar çıktığı bilinir.

Önerilerimizden sonra resimli anlatım bekleyenlere önerebileceğimiz çözüm başlığı altındaki uygulamadan yararlanılması. Bakınız bununla çok sayıda sorunun çözüldüğüne şahit olduğumuzu söyleyebiliriz. Eğer hesabınız sizin için çok değerliyse o zaman yardımcı programlardan yararlanmanızı öneriyoruz.

 


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 22:20

Son Yazılar