İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram Beğenmediğim Halde Beğeniyor

instagram-begenmedigim-halde-begeniyor-14

Instagram kullanıcıları tarafından sık sık karşılaşılan sorunlardan biri olan “Instagram Beğenmediğim Halde Beğeniyor” sorunu internet üzerinde yapılan aramalarda çok popüler olmuş durumdadır. Binlerce kullanıcı bu sorun ile karşılaşıyor ancak çözümüne dair herhangi bir bilgi bulamıyor. Hal böyle olunca biz de kullanıcıların instagram hesaplarında istenmeyen etkileşimlere engel olmaları için gerekli bilgilerin tamamını bu yazımızda veriyoruz. Tarafımızca anlatılan işlemlerin tamamını yapmanız durumunda sorunun çözümüne ulaşmış olacaksınız.

Instagram’da Takip Etmediğim Kişiler Tarafımca Beğeniliyor

Instagram’da takip edilmeyen kişilerin beğenilmesi genel olarak hesap sahibinin kullanıcı adı ve şifresini kullanarak havuz sistemlerine giriş yapmasından kaynaklanıyor. Bu sistemler hesabınızı bir havuzun içerisine alarak burada olan diğer takipçilerin beğeni talep etmesi durumunda sizin hesabınız ile onlara beğeni göndermektedir. Her sorunun bir çözümü olduğu gibi bu durumdan kurtulmanın da bir çözümü bulunuyor. Instagram özellikle kullanıcılarına yetkisiz erişimleri engellemek için “İzin verilen uygulamalar” adı altında bir seçenek sunuyor. Bu seçenek dahilinde kullanıcı güvendiği bir uygulama ile şifresini paylaşabiliyor ve talep ettiği izinleri düzenleyebiliyor.

Takipçi kazanma havuzları tarafından hesabınızın beğeni ve takip işlemlerini gerçekleştirmesini engellemek ise yine bu seçenek yardımı ile yapılıyor. Bu seçeneğe ulaşarak izin vermiş olduğunuz uygulamaları sıfırlayabilir ve otomatik beğeni işleminin yapılmasını engelleyebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Instagram “İzin Verilen Uygulamalar” Düzenleme

  1. “İzin Verilen Uygulamalar” kategorisine erişmek için herhangi bir internet tarayıcısı yardımı ile instagrama giriş yapmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken durum; uygulama aracılığıyla bu bölüme erişmemenizdir.
  2. Instagrama giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.
  3. Burada seçenekler arasında “Ayarlar” bulunacaktır. Ayarlar kategorisine giriş yapın.
  4. Ekranınıza bir pencere açılacak ve sol tarafta seçenekler bulunacaktır.
  5. Bu seçenekler arasında “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” bulunuyor. Buraya giriş yapın.
  6. “Aktif” sekmesi altında bulunan uygulamaların izinlerini iptal etmelisiniz.
  7. İzinler iptal ettikten sonra şifre değişikliği işlemi yaparak hesabınızdan artık izinsiz beğenilerin gitmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Otomatik Beğeni Yapmasının Sebepleri

Instagram hesabınız aracılığıyla binbir türlü kişiye sizin izniniz olmadan beğeni yapılmasının birden çok sebebi bulunuyor. Bu sebepleri sizler için aşağıda listeledik.

Güvenilmez Takipçi Hilesi Sistemleri

Herkes takipçi sayısının olabildiğince yükselmesini ister. Her ne kadar durum böyle olsa da ücretsiz adı altında sunulan takipçi hileleri güvenliğinizi tehdit etmekten başka bir yarar sağlamaz. Bu sistemler genel olarak kullanıcı adı ve şifrenizi sizden talep ederek sizleri havuza alır ve hesabınızın sürekli olarak sizin bilginiz dışında takip ve beğeni yapmasına sebep olurlar.

Takibi Bırakanlar Uygulamaları

Her ne kadar takipçilerinizin gerçek yüzünü görmek için kullanmaktan bir türlü vazgeçemediğiniz takibi bırakanlar uygulamaları çok işinize yarıyor olsa da bu sistemde genel olarak hesabınızın etkileşim için kullanılmasına sebep oluyor. Her ne olursa olsun işinize çok yarayacak bir uygulama bile olsa şifre talep eden uygulamalara güvenmiyorsanız şifrenizi paylaşmamanız gerekiyor. Bu sayede hem gizliliğinizi koruma altına almış olursunuz hem de bilginiz dışında etkileşimleri engellemiş olursunuz.

Instagram’da Kolay Bulunacak Şifre Kullanımı

Teknolojinin aşırı derecede gelişim göstermesi ile birlikte internet ortamında güvenlik neredeyse bir hayal haline geldi. Bu sebeple kullanıcılar sosyal medya hesaplarında kullandıkları şifrelerin güçlü olduğunu düşünse bile kötü niyetli kişiler tarafından kolayca bulunabileceğini tahmin edemiyor. Her ne olursa olsun güvenlik konusunda endişe duymamanız için şifrelerinizi kolay tahmin edilemeyecek ve evrensel şifre uyumlu şifrelerden seçmelisiniz. Instagram hesabınızın kolay bir şifreye sahip olması kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilerek hesabınızdan beğeni ve takip yapılmasına sebep olacaktır.

Instagram’da Beğenmediğim Halde Beğeniyor Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Instagram’da artık bu sorun ile karşılaşmaktan bıktıysanız kesinlikle vereceğimiz önerileri dikkate almalı ve güvenliğinizi en iyi şekilde sağlamalısınız. Her şeyden önce instagram hesabınızın şifresini değiştirmek sizi bu sorun ile karşılaştığınız anda kurtaracaktır. Bu işe yaramadıysa aşağıda belirtilen önerileri dikkate alınız.

  • Herhangi bir yerde kullandığınız şifreden farklı bir şifre oluşturun.
  • Telefonunuzda instagram hilesi, instagram takipçi hilesi ve instagram beğeni hilesi gibi işlemler için kullandığınız bir uygulama var ise derhal siliniz.
  • Instagram hesabınıza aktif olarak kullandığınız telefon numaranızı ekleyiniz.

Tüm işlemleri başarıyla yaptıysanız artık Two Factory Security yani İki Faktörlü Doğrulama özelliğini aktif ediniz. Bu özelliği profilinizde bulunan seçenekler sekmesi içerisinden aktif edebilirsiniz. İki Faktörlü Doğrulama özelliği sayesinde sizden başka bir kişinin telefon numaranıza erişimi yok ise hesabınıza giriş yapması engellenecektir.

Her türlü kendi güvenliğinizi kendinizin sağlaması gerektiğini unutmamalısınız. Burada verdiğimiz öneriler özellikle hesabınızdan tanımadığınız kişilere beğeni yapılmasını ve takipçi gönderilmesinin önüne geçecektir. Bu sorunla bir daha karşılaşmamak için kesinlikle güvenilir takipçi uygulamalarını kullanmalısınız.

Son Yazılar