İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Instagram’a Bilgisayardan Resim Yükleme

instagram-a-bilgisayardan-resim-yukleme-4

Instagram’ı birçok kişi telefonundan kullanıyor ancak bilgisayardan da Instagram’a girip paylaşım yapabilmemiz mümkün. Yeni yazımızda Instagram’a bilgisayardan resim nasıl yüklenir, bilgisayardan Instagram kullanmanın avantajları nelerdir gibi birçok konuya değineceğiz. Sizin için faydalı bir içerik olmasını diliyoruz.

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulama olan Instagram, bazı kullanıcılarının ekmek kapısı. Yani Instagram üzerinden para kazanan çok fazla kullanıcı var. Belli bir kesim hesabını blog olarak kullanırken bazı kişiler de direkt ürün satışı yapıyor. Hepsi için de paylaştıkları fotoğrafların kalitesi çok önemli.

Instagram’ı telefondan kullanmak çok pratik ancak telefondan yüklediğimiz fotoğrafların kalitesi ne yazık ki çok yüksek olmuyor. Bu nedenle kurumsal çalışan firma ya da markalar, kişisel blog hesapları, ürün satışı yapan hesaplar, bilgisayardan fotoğrafları Instagram hesaplarına yüklüyorlar. Peki, Instagram’a bilgisayardan resim yükleme nasıl yapılıyor?

Instagram’a Bilgisayardan Resim Yükleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram’a telefondan girdiğimiz zaman kullanabildiğimiz birçok özelliği bilgisayardan giriş yaptığımızda kullanamıyoruz. Fotoğraf paylaşmak da bunlardan biri. adresinden giriş yaptığımızda direkt resim paylaşmamıza izin vermiyor. Instagram web sürümde fotoğrafı yükleme için yapmamız gereken birkaç şey var. Bilgisayardan Instagram fotoğrafı yüklemek için yapmanız gereken işlemler ise şöyle:

  • Öncelikle adresinden Instagram’ın resmi web sitesine giriyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Hesabımıza giriş yaptığımızda fotoğraf yükleyeceğimiz bölüm görünmüyor. Burada farklı bir işlem yapacağız.
  • Sayfa üzerindeyken fareye sağ tıklayıp “incele” seçeneğini seçiyoruz. Sağ tıklamak yerine klavye kısa yolu da kullanabiliriz. “CTRL + SHIFT + C” tuşlarına aynı anda bastığımız zaman yine aynı işlem olacaktır. Karşımıza çıkan ekran o sayfayı inceleyeceğimiz sayfa olacak.
  • Bu noktada yapacağımız bir adım daha var. Karşımıza çıkan “İncele” sayfasında en üst kısımda menü seçenekleri yer alıyor. Sağ üstte yer alan “Elements” menüsünün yanındaki dosya simgesine tıklıyoruz. “Device Toolbar” adı verilen bu bölüme tıkladığımız anda Instagram web sürümden mobil web sürüme dönüşecektir.
  • Karşımızdaki ekranda tıpkı telefonda kullandığımız gibi Instagram’ı kullanmaya devam edebiliyoruz. En alttaki kamera işaretinin olduğu yere tıkladığımız zaman bilgisayarımızda kayıtlı olan resimleri Instagram’a yükleyebiliyoruz.
  • Mobil web sürüme geçtiğiniz halde en alttaki kamera simgesini göremiyorsanız sayfanızı F5 tuşuna basarak yenilemeniz gerekebilir. Bazı durumlarda direkt açılmıyor ve sayfayı yenilemek gerekebiliyor.

Instragram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için yapmanız gerekenler bu kadar. Bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza resim yükleyebileceğiniz gibi telefonda gerçekleştirdiğimiz diğer işlemleri de burada yapabilirsiniz.

Ayrıca bu yöntemde yapabileceğiniz birkaç işlem daha var. Bilgisayar ekranından sanki telefonumuzdan Instagram’a giriş yapmışız gibi telefon modeli de seçebiliyorsunuz. Mobil web görüntünün en üstünde istediğiniz telefon modelini seçip ekranınızın o modele uyumlu halini de kullanmanız mümkündür.

Bilgisayardan Instagram’a Resim Yükleme Özelliği Web Sürümde Neden Yok?

Instagram gibi sosyal medya platformları daha çok mobil uygulamalardan kullanıldığı için bu şekilde tasarlanıp geliştiriliyor. Bilgisayardan giriş yaptığımızda da birçok özelliği kullanamıyoruz. Bu durum yeni gelen güncellemeler ile düzeltiliyor ancak her işlem için henüz tamamlanmadı. En kısa sürede Instagram web sürümden fotoğraf yükleme özelliği de geleceği düşünülüyor. Ancak Instagram tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Instagram’a bilgisayardan resim yükleme nasıl yapılıyor tüm detaylarını size anlattık. Eğer kurumsal bir Instagram hesabı yönetiyorsanız ya da hesabınızda ürün satışı gerçekleştiriyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Çözünürlük kalitesi yüksek, fazla yer kaplayan dosyalarınız varsa telefonunuza resimleri aktarmadan bilgisayarınızdaki fotoğrafları Instagram’a direkt yükleyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli fotoğrafları Photoshop gibi programlar kullanarak düzenliyorsanız da bu yöntem sizin için oldukça pratik olacaktır. Siz her ne kadar çözünürlüğe müdahale etmeden düzenleseniz de resimlerinizi telefona aktardığınızda resimde kalite kaybı yaşayacaksınız. Bu nedenle direkt bilgisayarınız üzerinden Instagram’a yüklemeniz daha sağlıklı bir yoldur.

Bilgisayardan Instagram’a Resim Yükleme Programı

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek için yardımcı programlar kullanan kişiler de var. Bu yardımcı programları kullanmayı düşünüyorsanız eğer güvenilirliğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz.

Instagram’a bilgisayardan resim yüklemek için herhangi bir program kullanmadan anlattığımız yöntemi de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Son Yazılar