İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

İnstagram'da Beğeniler Neye Göre Sıralanıyor?

instagram-039-da-begeniler-neye-gore-siralaniyor-91

Instagram; 2010'lu yıllarla beraber Facebook'un yerine geçerek en popüler sosyal medya uygulaması olmayı başarmıştır. Günümüzde her yaştan insanın Instagram hesabı bulunmaktadır. Instagram sayesinde sevdiğiniz insanların hayatlarını takip edebilirsiniz. Onların hesaplarına yüklemiş oldukları fotoğrafları beğenerek sosyalleşmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bu noktada, beğeni ve takipleşmenin Instagram için oldukça önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Birçok Instagram kullanıcısının aklında Instagram'da beğeniler neye göre sıralanıyor sorusu bulunmaktadır. Gelin hep beraber bu soruya yanıt vermeye çalışalım!

Instagram Beğeni Sıralaması

Instagram kullanıcılarının paylaştıkları fotoğraflara bir anda beğeniler gelmeye başlar. Beğenilerin gelmeye başlamasıyla birlikte beğeni listesi oluşturulur. Ancak, gelen tüm beğeniler arasında bazı kullanıcıların beğenileri en başta bulunmaktadır. Birçok Instagram kullanıcısı; bu durumun nedenini merak etmektedir. Bu noktada, Instagram'ın otomatik öğrenme teknolojisinin devreye girdiğini ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, Instagram'ın kendine has algoritması sayesinde beğeniler arasında sıralama yapılmaktadır.

Instagram beğenileri nasıl sıralanır sorusuna cevap bulmak isteyenler için birkaç ipucundan bahsedebiliriz. Her şeyden önce, paylaşımın yapıldığı saat ile beğenilerin yapıldığı saat arasındaki ilişki göze çarpmaktadır. Buna ek olarak, paylaşımın yapıldığı hesabın en eski takipçilerinin beğeni listesinin en altında bulunduğuna rastlanmaktadır.

Instagram'ın piyasaya çıktığı ilk günlerde beğeni listesi kronolojik olarak yapılmaktaydı. Ancak, günümüzde farklı bir sistem uygulanmaktadır. Kullanıcının paylaşımlarını her zaman beğenen diğer kullanıcıların yapmış oldukları beğeniler; beğeni listesinin ilk sıralarında gösterilmektedir.

Son Yazılar