İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

En Popüler İnstagram Araçları

en-populer-instagram-araclari-14

Tüm dünya çapında en çok kullanıcıya sahip olan ve bu kapsamda en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram özellikle Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte pek çok farklı araç ile uygulama kapsamında çeşitli özgürlüklerin sunulmasını sağlamıştır. Bazı durumlarda üçüncü parti yazılımların sağladığı araçlar ile uygulama üzerinden bazı verilerin çıkarılması mümkün olmakla birlikte günümüzde İnstagram araçları daha profesyonel ve kolektif amaçlar için kullanılabilmektedir.

Bu amaçlar doğrultusunda en ön plana çıkan ise şüphesiz E-Ticaret ya da benzeri dijital satışların yapılması durumunda İnstagram uygulaması üzerinden veri analizlerinin, müşteri etkileşimlerinin, kullanıcı bildirimlerinin takip edilebiliyor olmasıdır. Play Store ya da App Store aracılığıyla indirilebilen ve ciddi güvenlik riski olmayan bu araçlar günümüzde son derece popüler olarak kullanılmaktadır.

İnstagram araçları belirtilmiş olduğu gibi özellikle E-Ticaret ile uğraşan kullanıcılar, ya da uygulama üzerinden ürün veya hizmet satmayı hedefleyen kullanıcılar açısından önemli istatistiklerin elde edilmesini sağlıyor olmasının yanı sıra bazı araçlar kişisel hesapların ve profillerin yönetilmesi ya da verilerin oluşturulmasına da izin vermektedir. Dolayısıyla bu kapsamda kaç takipçinin olduğu, etkileşim sayıları, dönemsel olarak takipçi artışı-azalışı gibi verilerin bu araçlar üzerinden kolaylıkla takip edilmesi mümkündür.

İnstagram Araçları Nedir?

Belirtilmiş olduğu gibi bu araçlar uygulama üzerinden bazı analizlerin yapılabilmesine izin veren üçüncü parti yazılımlardır.

İnstagram araçları;

 • Takipçilerin analizleri
 • Etkileşim analizleri
 • Beğeni ve yorum analizleri
 • Video etkileşim analizleri
 • Hikâye etkileşim verileri
 • Keşfet verileri

Gibi temel kişisel hesapların verilerine erişim sağlanıyor olmasının yanı sıra aynı zamanda kurumsal olarak hizmet veren hesaplar üzerinden de İnstagram araçları yardımıyla hesaplamalar ve veriler sahibi olarak ticari faaliyetlere yön vermek mümkün olmaktadır.

Bu kapsamda İnstagram araçları kullanımı uygulama üzerinden satış yapan ya da kendi kişisel E-Ticaret sitesi ile uygulamayı entegreli olarak kullanan kullanıcılar açısından bu araçlar oldukça kritik bir işleve sahiptir. En nihayetinde tahmin edileceği üzere ticaret yaparken karar alma aşaması yapılan ticaretin hangi yönde ve nasıl bir başarıyla sürdürülebileceği konusunda kesin sonuçların ortaya çıkabildiği aşamadır.

Hizmet bildirimi;

Bu tarz durumlarda en sağlıklı kararların verilebilmesi adına en önemli faktörler ise elde sahip olunan bilgiler, yani bir diğer anlamıyla somut veriler ve analizlerdir. Bu sebepten dolayı da belirtilmiş olduğu gibi İnstagram araçları dijital ortam üzerinden elektronik ticaret yapma girişiminde bulunacak olanlar açısında sosyal medya araçları entegrasyonu kapsamında oldukça önemli verilerin elde edilmesine tahmin edileceğinden çok daha yüksek seviyede katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla İnstagram araçları elektronik ticaret yapacak kimselere karar aşamasında önemli katkılar sağlar.

İnstagram Araçları Ne İşe Yarar?

Belirtilmiş olduğu gibi İnstagram araçları en genel olarak;

 • İstatistiklerin çıkarılması ve oluşturulması
 • Analizler ve hesaplamalar yapılabilmesi
 • Fotoğrafların yedeklenebilmesi
 • Yakında bulunan diğer kullanıcıları bulmak
 • Kimlerin takip ettiğini öğrenmek
 • Uygulama içi videoları indirebilmek
 • İnstagram vitrini ve mağazası oluşturabilmek

Gibi pek çok amaçta doğrudan ya da dolaylı olarak İnstagram araçları kullanılabilmektedir.

Görüleceği üzere pek çok farklı yelpazeye ve çeşide sahip olan bu araçların bazıları diğerlerine göre güvenlik ve işlevsellik açısından daha ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda en popüler İnstagram araçları daha çok tercih edilerek özellikle güvenirlik konusunda endişe ya da kaygı oluşmasını engelleyecek araçlar üzerinden tercih edilmiştir.

Denemeyi unutma;

En Popüler İnstagram Araçları Hangileridir?

Belirtilmiş olduğu gibi İnstagram araçları belli dönemler ve aralıklarla popüler olabilmektedir ve bu noktada en belirgin şekilde ön plana çıkan mesele ise sahip olunan hesapların güvenliğinin en yüksek düzeyde tesis edilmesidir. Aksi durumlarda hesapların zarar görmesi mümkün olmakla birlikte uygulamaya erişim konusunda sorunların yaşanması da ihtimal dahilindedir. Dolayısıyla üçüncü parti yazılımlara yönelim göstermek yerine daha çok bilindik ve tercih edilen profesyonel araçların İnstagram araçları kapsamında kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu bağlamda en popüler İnstagram araçları gibi bilindik ve güvenilir araçlara yönelim gösterilmesi tavsiye edilmektedir.

En Popüler 5 İnstagram Aracı

Belirtilmiş olduğu gibi güvenirliğin esas olarak merkeze alındığı İnstagram araçları arasında ön plana çıkan 5 tanesi diğer araçlara göre daha verimli analizler yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda en popüler 5 İnstagram aracı şu şekildedir:

1- Iconosquare

İnstagram araçları içerisinde analiz kategorisinde en popüler olan araç olma özelliğine sahiptir.

Iconosquare aracı ile yapılabilecekler;

 • Takipçi sayıları
 • Beğeni oranları
 • Paylaşım zamanları
 • Etkileşim oranları
 • Beğeni ortalamaları
 • En verimli paylaşım zamanı

Gibi pek çok farklı analiz yapılması mümkündür. Bu araç tüm bu analizleri hazırlar ve kullanıcıya sunar.

Bilineceği üzere İnstagram uygulaması kapsamında yapılan paylaşımların zamanlamasını en önemli etkenlerin başında gelir. Bu zamanlamaların en doğru şekilde düzenli olarak yapılabilmesi halinde daha fazla kullanıcıya erişim sağlanabileceği gibi aynı zamanda daha fazla etkileşim almak da mümkün olmaktadır. Dolayısıyla Iconosquare en genel olarak bu işlevinden dolayı bile tercih edilmesi son derece makul bir araçtır.

2- Simply Measured

Özellikle E-Ticaret ile uğraşanlar için İnstagram uygulaması üzerinden muhteşem bir veri analizi sunan Simply Measured, en genel olarak takip analizi yapılmasına katkı sağlamaktadır. Tahmin edileceği üzere elektronik ticaret konusunda en önemli odak noktalarından biri sağlıklı bir rekabet analizi yapabilmektedir. Rekabet analizi henüz girilen yeni sektör kapsamında nasıl hareket edileceğinden, arz-talep ilişkisinin nasıl dengeli bir şekilde kurulacağına kadar pek çok veriyi sunar. Aynı zamanda rakiplerin nasıl satış yaptığı konusunda da fikir sahibi olunmasını sağlıyor olmasının yanı sıra geleceğe yönelik alınacak kararlarda önemli verilere sahip olunmasını da sağlamaktadır.

3- Social Bakers

En popüler İnstagram araçları içerisinde bulunan Social Bakers, rakiplerin sosyal medya stratejilerini kavrayabilmek ve anlamlandırmak adına önemli verileri sağlar. Reklam ve pazarlama konusunda etkileşimlerin de analiz edilmesini sağlayan araç, günümüzde en çok tercih edilen ve popüler olan araçlardan biridir.

4- Union Metrics

Union Metrics, son 1 ay içerisinde hesap üzerinden yapılan yayınları ve elde edilen etkileşimlerin en detaylı şekilde analizini yapıyor olmasından dolayı son dönemde en popüler İnstagram araçları içerisinde dikkat çeken araçların başında gelir. Kurumsal düzlemde kullanılabildiği gibi kişisel olarak da kullanılması mümkün olan bu araç tamamen ücretsizdir.

5- Followers Pro+

Follwers Pro+ kişisel bir İnstagram kullanıcısı için üretilmiş olmakla birlikte kaç kişinin takip ettiği, kimlerin hesabı takip etmediği, etkileşim oranları, hangi paylaşımların ön palana çıktığı gibi temel meseleler konusunda analizler sunmaktadır. Bu sebepten dolayı da komplike bir yapısı olan aracından birden fazla işlevi bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

İlgili Yazılar:

Önceki blog; 
Blog sayfasına gitmek için tıklayabilirsiniz.
Sonraki blog; 

En Popüler İnstagram Araçları | 20.07.2022 Tarihinde Güncellendi.

Son Yazılar