İnstagram Takipçi Satın AL

İnstagram takipçi, Beğeni yada video görüntülenme mi istiyorsun.? Hemen istagram kullanıcı adın ile giriş yap...

Bilgisayardan Instagram’a Girme

bilgisayardan-instagram-a-girme-66

Instagram akıllı telefonlarımıza indirip kullandığımız bir sosyal medya uygulaması ancak bilgisayardan da Instagram’a giriş yapmamız mümkündür. Telefonunuz bozulduğunda ya da telefon kullanmanın yasak olduğu ofislerde bilgisayardan Instagram hesabınıza girebilirsiniz. Bilgisayardan Instagram’ı kullanmak için birkaç farklı yöntem bulunuyor. Yeni yazımızda sizlere bu yöntemlerin detaylarını anlatacağız.

Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Instagram’a girmek için birkaç yöntem olduğunu belirtmiştik. Bu yöntemlerden en kolayı elbette ki web tarayıcımızdan adresine gitmektir. Açılan sayfada tıpkı telefonunuzdan Instagram’a giriş yaptığınız gibi kullanıcı adınızı ve şifrenizi gireceksiniz.

Instagram hesabınıza girdikten sonra karşınıza çıkan ilk sayfa sizin ana sayfanızdır. Buradan takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını görebilir, yukarı kısımdan da hikayeleri takip edebilirsiniz. Sağ üst bölümde profil fotoğrafınızın üzerine tıklayarak profilinize ve ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Telefonda kullandığınız Instagram uygulamasından pek farklı değildir.

Bilgisayardan Instagram’a girdiğinizde küçük bir işlem yaparak telefonunuzdaki görünümün aynısını bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem şudur:

  • Ana sayfanızdayken fareye sağ tıklayıp “incele” deyin. Sağ tıklamak yerine “CTRL + SHIFT + C” tuşlarına aynı anda da basabilirsiniz.
  • Karşımıza bulunduğumuz sayfayı inceleyeceğimiz bir bölüm açılacak.
  • Sayfanın en üst kısımda menü seçenekleri yer alıyor. Sağ üst bölümde yer alan “Elements” menüsünün yanındaki dosya simgesine tıklayın “Device Toolbar” denilen bu bölüme tıkladığımız zaman Instagram web sürümden mobil web sürüme dönüşmektedir.
  • Karşımızdaki ekranda tıpkı telefonda kullandığımız Instagram görünümü olacak.
  • İstediğiniz tüm işlemleri bilgisayardan yapmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a girdiğinizde fotoğraf ve video paylaşılacak bölümün olmaması dikkatinizi çekecektir. Bilgisayardan Instagram’a nasıl fotoğraf yükleme yapağacağınızı öğrenmek için konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz:

Bilgisayardan Instagram’a girmenin elbette ki avantajları bulunuyor ancak mobil uygulamada kullandığımız birçok özelliği bilgisayarda kullanamıyoruz. Bilgisayarınızda web tarayıcı üzerinden Instagram’a girmenin böyle bir dezavantajı var. Web tarayıcı yerine dilerseniz Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Instagram Uygulamasını Bilgisayara Yüklemek

Instagram uygulamasını Google Play Store ve App Store’dan telefonumuza indirip kullandığımız gibi bilgisayarımıza da yükleyebiliyoruz. Bilgisayarınızda Windows 10 kullanıyorsanız Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Instagram’ı bilgisayardan kullanmanın en pratik yolu bilgisayarınıza Instagram uygulamasını indirip giriş yapmaktır. Bilgisayarınıza Instagram uygulamasını indirmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan büyüteç simgesine tıklıyoruz,
  • Arama sütununa “store” yazıp enter tuşuna basıyoruz,
  • Çıkan listeden Microsoft Store’u seçiyoruz,
  • Microsoft Store açıldığında arama sütununa Instagram indir yazıp ve enter tuşuna basıyoruz,
  • Açılan ekrandan Instagram uygulamasını bilgisayarımıza indiriyoruz.

Instagram uygulaması bilgisayarımıza yüklendiğinde karşımıza bir pencere açılıyor, bu sayfadan Instagram hesabımıza giriş yapabiliyoruz.

Bilgisayarınızdaki tarayıcıdan ya da uygulama üzerinden Instagram’a girmenin hiçbir sakıncası yoktur. Telefonunuzda olduğu gibi kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparsınız. Güvenli bir şekilde de Instagram’ı kullanırsınız. Bilgisayarınızı başka kişiler ile ortak kullanıyorsanız eğer çıkış işlemi yapmayı unutmamalısınız.

Instagram’ı bilgisayar üzerinden iki farklı şekilde kullanabiliyorsunuz. Belirttiğimiz gibi tarayıcıdan Instagram’a giriş yaptığımızda birçok özelliği kullanmamız mümkün değil. Bu nedenle Instagram’ı kullanmak pek keyifli olmuyor. Ancak bilgisayardaki uygulama üzerinden Instagram’ı kullanmak daha pratik ve daha keyiflidir. Yine de telefon uygulamasındaki her özelliği henüz bilgisayar uygulamasında da göremiyoruz.

Telefonunuz bozulduğunda ya da ofiste rahat bir şekilde Instagram’da vakit geçirmek istiyorsanız bilgisayardan Instagram’ı kullanabilirsiniz. Bu durumlar haricinde de özellikle kurumsal Instagram hesabı yöneten kişiler bilgisayarı tercih etmektedir. Paylaşılan fotoğraf ve videoların boyutları çok yüksek ise Instagram’ı bilgisayarlardan kullanmak çok daha avantajlıdır. Fotoğraf ve videoları telefona aktarırken kalite kaybı yaşamazsınız hem de vaktiniz ziyan olmaz.

Instagram sürekli yeni bir özellikle ve güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Muhtemelen yeni güncellemelerde Instagram bilgisayar uygulamasında da yenilikler ve iyileştirmeler yapacaktır.

Son Yazılar